Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Слуга народу" перетнула позначку в 50%, а партія Смешка увірвалась до списку прохідних - КМІС

Рейтинг "Голос" розгубив за тиждень.

Рейтинг партії "Слуга народу" за тиждень зріс на понад чотири відсотки і наразі складає 52,3% серед тих, хто визначився з голосом.

Про це йдеться у результатах опитування громадської думки від 3 до 13 липня 2019 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Друге місце обіймає "Опозиційна платформа – "За Життя" (10,3%), розгубивши за тиждень майже чотири відсотки. Рівень підтримки партії Петра Порошенка "Європейська солідарність" також опустився з 9,2% до 7,9%. ВО "Батьківщина" може розраховувати на 5,8%. 

До парламенту проходить партія Ігоря Смешка "Сила і Честь" із підтримкою в 5,1%, заробивши один відсоток. За даними КМІС, підтримка партії "Голос" Святослава Вакарчука невпинно падає і наразі складає 4%. 

Відео Передвиборчий пік: як краще обирати парламент

Тиждень лишається до парламентських виборів, які відбудуться 21 липня. Як краще обирати парламент? Чи вплинуть кардинально на результати виборів депутати-мажоритарники? А також про порушення та найдивніші форми політичної агітації цієї кампанії  розказав наш гість – голова КВУ Олексій Кошель.    

Передвиборчий пік: як краще обирати парламент

Методом особистого інтерв'ю опитано 2004 респонденти, що мешкають у 125 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 3-ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня, Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від "Народного фронту". На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв'язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори відбудуться за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів, які виготовить "Поліграфічний комбінат "Україна". Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата. Крім того, ЦВК спростила механізм тимчасової зміни місця голосування, що з собою треба мати тільки паспорт, аби бути включеним до Реєстру виборців і на місці заповнити заяву. Складнощі можуть бути лише для людей, які не мають місця реєстрації взагалі. За статистикою, в Україні таких мешкає понад 980 тисяч. Їх до списку виборців не вносять, але віддати голос вони можуть. Зокрема, можна звернутися до центру обліку бездомних громадян, і там буде визначена реєстрація в цьому закладі і можна буде проголосувати. Пам’ятайте, що змінити місце голосування можна до 15 липня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції