"Слуги народу" просять КСУ розтлумачити поняття "гідних умов життя людини" у Конституції

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нардепи просять Конституційний суд роз’яснити, які умови життя людини слід вважати гідними.

Народні депутати від фракції "Слуга народу" звернулися до Конституційного суду України з проханням розтлумачити слова "гідні умови життя людини" у преамбулі Конституції.

Про це повідомили у пресслужбі КСУ.

"142 народних депутати звертаються до Конституційного суду України з письмовим клопотанням щодо положень абзацу 4 преамбули Конституції України, а саме слів "гідних умов її життя" в їх системному зв’язку з положеннями частини другої статті 3, частини четвертої статті 13, частини п’ятої статті 17 Основного закону держави", - йдеться у поданні.

Як вказують ініціатори подання, підставою є практична необхідність у роз’ясненні та офіційній інтерпретації положень, щоб з’ясувати, які умови життя людини слід вважати гідними з урахуванням соціальної спрямованості економіки держави, а також що є показником гідних умов життя в аспекті головного обов’язку держави утверджувати і забезпечувати права та свободи людина та громадянина.

"Усунення інтерпретаційних розбіжностей у розумінні формулювання "гідні умови життя людини" забезпечить наявність критерію очевидності і створить певні орієнтири для вироблення комплексного підходу для законотворчої діяльності в Україні. Виконуючи конституційні повноваження щодо ухвалення законів, які зокрема стосуються системи соціального захисту та соціального забезпечення в Україні, Верховна Рада матиме єдиний підхід до розуміння поняття гідних умов життя, наведеного у преамбулі Основного Закону", - додали нардепи.

Нагадаємо, раніше 48 народних депутатів звернулися до Конституційного суду щодо конституційності закону України про запуск ринку землі. Як уточнили у КС, ініціатори подання вважають, що оспорюваний Закон не відповідає низці статей Конституції України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції