Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Слуги народу" сперечаються через законопроєкт про долю "ПриватБанку": чому розділилась Рада

Політики головними аргументами наводять бажання подолати кризу після пандемії коронавірусу.

28 березня може відбутися засідання Верховної Ради. За словами народної депутатки від "Слуги народу" Євгенії Кравчук, офіційно дата проведення засідання буде за наявності порядку денного, але депутатів фракції орієнтують на суботу, 28 березня. "Законопроєкти доопрацьовуються і мають бути обговорені з усіма фракціями і групами. Також ми чекаємо від Кабміну їхньої частини: очевидно, мають бути зміни до бюджету", - підкреслила Кравчук.

Вона додала, що розглядається варіант "Б" для проведення сесії "на якомусь майданчику на свіжому повітрі, це може бути стадіон чи велика концертна зала".

Наразі порядок денний відсутній, але в стінах парламенту з’явилась ініціативна група народних депутатів від провладної фракції "Слуга народу", яка запустила хештег "нідефолту". Ці політики виступають за ухвалення законопроєкту 3260, "що унеможливить скасування рішення НБУ про націоналізацію/ліквідацію банків та повернення несправедливої компенсації з Державного бюджету їхнім попереднім власникам". "На сьогодні його прийняття — це єдиний шанс для України отримати кредит від МВФ та уникнути дефолту", - йдеться в оприлюдненій заяві.

"Ми перестанемо бути надійними партнерами, щонайменше 10 наступних років нас оминатимуть усі міжнародні інвестори, ми не зможемо отримати від міжнародних фінансових інститутів жодних кредитів, без яких неможливо буде стимулювати економіку та провести успішні реформи. Державні активи будуть скуповуватися за безцінь. Гривня впаде, інфляція буде неконтрольованою, зростатиме безробіття. І наша країна буде падати все нижче і нижче. Щоб уникнути такого сценарію, закликаємо Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики негайно розглянути законопроєкт, щоб якнайшвидше розглянути його у Верховній Раді. Також звертаємося до колег по фракції та парламенту із закликом підтримати рятівний для нашої країни законопроєкт та на знак солідарності з нами розмістити цю заяву у себе на сторінках у соцмережах", - наголосили підписанти.

Своєю чергою, в парламенті є інша група народних депутатів, які виступають за ухвалення цього документа. За інформацією нардепа Олександра Дубінського, на момент публікації ним посту в його Телеграм-каналі підписантів за ухвалення законопроєкту налічувалось 25. "25 (на момент публікації) депутатів "Слуги народу" вирішили повідомити всім, що закон щодо "ПриватБанку" - найважливіший закон для держави на позачерговій сесії парламенту в умовах зупинки бізнесу, транспорту і економіки. Тому що без нього нам не дадуть кредит МВФ, який буде розкрадений, як і всі попередні. Хотів би підказати колегам, що на позачерговій сесії люди чекають трохи інших рішень", - вважає Дубінський і зазначив, що йдеться про компенсацію втрачених доходів від карантину у вигляді податкових канікул для малого бізнесу, скасування частини або всього обсягу комунальних платежів для найменш захищених верств населення, захист орендарів квартир від виселення, збільшення виплат медичним працівникам, підвищення доступності соціальних продуктів і зниження ПДВ.

Народний депутат Андрій Холодов також написав у своєму Фейсбуці, що законопроєкт формально скерований на те, щоб унеможливити повернення банку його колишнім акціонерам. "Короткий зміст законопроєкту 3260 такий: Нацбанк, Фонд гарантування вкладів фізосіб і Кабмін отримують право на фінансовому ринку робити все, що вважають за потрібне на підставі свого "професійного судження". Це "судження" не можна оскаржити в суді. Максимум, що можна - це спробувати отримати компенсацію за незаконні рішення постфактум. Але умови прописані так, що це зробити буде неможливо", - повідомив політик.

Він зазначив, що "ціна такого рішення - амністія за всіма справами на фінансовому ринку для Петра Порошенка і Валерії Гонтаревої. У списку цих справ не тільки Коломойський з "ПриватБанком", а ще десятки інших бізнесменів і сотні тисяч вкладників, яких пустили світом. У 2014-2016 рр. Нацбанк ухвалив багато незаконних рішень, в тому числі про визнання ряду банків неплатоспроможними. Це були політичні розправи з опонентами Петра Порошенка. НБУ використовували як дубину і прикривали все це слоганом про "реформи", "незалежність НБУ" і "очищення банківської системи". Після виведення з ринку майно ліквідованих банків продавали за безцінь своїм наближеним. МВФ ніби був не проти", - йдеться у повідомленні народного депутата Холодова.

Нагадаємо, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому "ПриватБанку". Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економічну стабільність держави, у "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.

Своєю чергою, тодішній президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

Рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього бізнесмен Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є принциповим. "Я хочу для себе справедливості. Нехай мені скажуть, правильно у мене забрали моє майно або неправильно. Поки буде Порошенко, жодного справедливого суду в країні не буде. І не тільки з мого питання", - пояснив він подання позову.

Залиште свій коментар

Вибір редакції