Смерть білоруського активіста у Києві: міжнародна спільнота закликає Україну до ретельного розслідування

Смерть білоруського активіста у Києві: міжнародна спільнота закликає Україну до ретельного розслідування

Відповідні заяви опублікували у США, Британії, ЄС, Австрії, Данії та інших країнах.

Смерть білоруського активіста, очільника "Білоруського дому в Україні" Віталія Шишова викликала бурхливу реакцію міжнародної спільноти.

Так, посольство США закликало Україну провести "повне та ретельне розслідування і встановити причини та обставини смерті".

"Сполучені Штати глибоко засмучені смертю білоруського активіста Віталія Шишова у Києві, і ми висловлюємо глибокі співчуття його близьким. Його смерть сталася на тлі неприйнятної білоруської розправи з громадянським суспільством", — йдеться в повідомленні.

Посол Британії в Україні Мелінда Сіммонс закликала українські правоохоронні органи встановити правду у цій справі якомога швидше.

"З жахом дізналася про смерть Віталія Шишова сьогодні вранці. Мої думки зараз з його родиною, друзями та колегами. Я вітаю швидку реакцію правоохоронних органів України і сподіваюся, що вони зможуть встановити факти у цій справі якомога швидше", — написала дипломатка.

В МЗС Австрії заявили, що шоковані звісткою про смерть активіста і закликали Київ до ретельного та прозорого розслідування обставин трагедії.

Очільник МЗС Данії Єппе Кофод вважає неприпустимим, що білоруські спортсмени та громадські організації продовжують жити в страху.

"Глибоко шокований жахливою смертю лідера білоруської громадської організації Віталія Шишова. Закликаю Київ розібратися в суті справи, представити свої висновки", — написав він.

Очільниця МЗС Швеції Анн Лінде переконана, що Україна проведе належне розслідування цієї справи.

"Приголомшливі новини про смерть білоруського активіста Віталія Шишова, якого знайшли повішеним у Києві. Мої глибокі співчуття його родині та друзям. Необхідно провести ретельне розслідування обставин, що призвели до його смерті", — зазначив очільник МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс.

Раніше ТСН.ua зібрав усе, що нині відомо про смерть білоруського активіста.

Поліція розглядає дві версії смерті Шишова: самогубство або навмисне вбивство. Водночас близькі і колеги Шишова переконані, що чоловік не міг накласти на себе руки.

Нагадаємо:

  • Про зникнення напередодні заявили колеги Віталія. 26-річний Шишов ще 2 серпня вранці вирушив на пробіжку і відтоді припинив виходити на зв’язок. 
  • Вже 3 серпня чоловіка знайшли повішеним в одному з парків Києва неподалік від місця його проживання.
  • За словами колегі загиблого, Шишов був знайдений повішеним в парку зі слідами побиття на обличчі. Також у нього було дивне передчуття, він просив подбати про близьких людей.
  • Своєю чергою "Білоруський дім в Україні" заявляє, що за Шишовим нібито велося стеження і поліція про це знала. 

Новини України: під Києвом виявили мертвим білоруського активіста Шишова

Новини України: під Києвом виявили мертвим білоруського активіста Шишова

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

Наступна публікація