Смертного вироку йому не було. У Службі покарань прокоментували кінець голодування Сенцова

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там заявивли, що "борються" з тими, хто оголошує голодування.

Заступник директора Федеральної служби виконання покарань Валерій Максименко, який повідомив про закінчення голодування Олега Сенцова, вважає це "перемогою" і дякує лікарям, які його "напоумили", та адвокатам.

Про це він розповів у інтерв’ю "Дождю".

"Тим паче він молодий, може, ще стане режисером яким відомим. Нехай живе, як то кажуть. І він це зрозумів і голодування припинив", - заявив Максименко.

Водночас він відмовився коментувати офіційну письмову відмову від голодування. "Я не хотів би вам коментувати, сьогодні голодування припинено. Він отримує нормальну їжу, дієтичну".

Максименко додав, що раніше Сенцов "харчувався як космонавт – з тюбиків, пастами". "Зараз поступово вводимо йому тверді продукти. Це ціла методологія", - зазначив він.

За його словами, режисер перебуває зараз у тюремній лікарні ІК-8 на території колонії. "Як ми побачимо динаміку відновлення, його будуть переводити в загін. Поки що в загін йому зарано, треба набратися сил і здоров'я. Я думаю, це станеться досить швидко", - пояснив заступник директора ФСВП.

Максименко зазначив, що йому головне, "щоб він жив". "І мені не важливо, який він злочинець, що вчинив. Рішення суду було йому термін призначити, а рішення суду про те, щоб він помер, не було", - сказав він.

Заступник директора ФСВП додав, що з усіма, хто оголошує голодування у Росії, намагаються "боротися". Випадок із Сенцовим він назвав "перемогою".

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до вчинення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ.

Сенцов відмовився просити Путіна помилування. За даними його адвоката, у нього дуже низький пульс, анемія та проблеми із серцем, але від голодування відмовлятися він не збирається.

ВідеоЄвропейський суд з прав людини прийняв скаргу Сенцова про тортури у в'язниці

Її розглянуть із позовом України проти Росії - стосовно анексії Криму. У позові Сенцов розповів про жорстоке катування співробітниками ФСБ. Зокрема, удушення, побиття ногами та палицею. Це порушує статті Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Росія має надати письмові роз`яснення до 16 січня.

Європейський суд з прав людини прийняв скаргу Сенцова про тортури у в'язниці

Залиште свій коментар

Вибір редакції