Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Собчак вважає анексію Криму незаконною, але повертати не хоче і пропонує провести референдуми

Вона не вірить, що виграє президентські вибори.

Майбутній кандидат у президенти Росії Ксенія Собчак визнає наявність російських військових на Донбасі й переконана, коли їх звідти виведуть, то збройний конфлікт має завершитися. Також вона визнає, що Росія незаконно анексувала Крим. Проте так просто його повертати Україні Собчак не хоче – пропонує провести референдуми.

Про це вона сказала під час виступу в американському Центрі стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), передає "Голос Америки".

"Там (у Криму) живуть російські люди, люди, які підтримують приналежність Криму до Росії. Ми маємо це врахувати. Аби вирішити цю проблему, я бачу лише один шлях – міжнародний референдум, в якому візьмуть участь усі люди, які проживають в Україні, і усі люди які проживають в Росії – всі разом – щодо статусу Криму. На референдумі буде три питання: чи має Крим бути незалежним, чи має Крим бути частиною Росії, чи частиною України", - сказала Собчак.

Один з учасників заходу поцікавився в неї, чи вважала б вона справедливим, якби Китай, із населенням набагато більшим за Росію, захопив частину російської території, а потім запропонував провести референдум щодо її приналежності.

"Це не можна порівнювати, – заперечила Собчак. - Крим був Росією багато-багато років з часів Катерини Великої. Це не Китай, який приходить за якоюсь територією. За Радянського Союзу ця територія належала Україні, але там проживало російське населення, росіяни там жили - не українці. І коли Майдан стався в Україні, ми перетворилися на агресора і зробили те, що ми зробили, - те, що я не підтримую. Але, можливо, ви не розумієте, кожен раз, коли я виступаю перед людьми і кажу, що Крим за міжнародним правом - українська територія, мене освистують. Це не фальшиве опитування – 90% росіян подобається ідея, що Крим – Росія. І людям у Криму подобається бути частиною Росії. У цьому конфлікті вони хотіли бути з Росією".

Політик вірить, щойно Росія забере своїх військових з Донбасу, конфлікт там закінчиться.

"Я в цьому переконана. Це штучний конфлікт з російською стороною", - сказала Собчак.

Також у Вашингтоні Ксенія Собчак розповіла, що вона хоче зустрітися з людьми, які в адміністрації Дональда Трампа відповідають за санкції, та пояснити їм, що Росія – це не лише Путін. Вона розповіла, що не вірить, що виграє вибори, але ця кампанія має дати їй шанс розпочати серйозну політику кар’єру та донести альтернативну точку зору до росіян.

Залиште свій коментар

Вибір редакції