Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Соболєв буде формувати поки неіснуючий люстраційний комітет із "людей з кришталевою репутацією"

Активіст зазначив, що "люстрація має пройти виключно за правилами" і закликав не ставати "драконом, якому ми зламали хребет".

В Україні хочуть створити люстраційний комітет. Рада ВО "Майдан" вирішила, що його очолить активіст і колишній журналіст Єгор Соболєв.

Зазначимо, що люстрація – це заборона діячам високого рангу, які скомпрометували себе, впродовж певного часу, або пожиттєво, займати посади в державному апараті, балотуватися у представницькі органи, бути суддями тощо, відзначає Вікіпедія.

Мету, правила, механізми люстрації Соболєв запрошує готувати публічно.

Сьогодні у Facebook створили сторінку комітету, де закликають "викладати в коментах бачення і пропозиції" щодо роботи цієї організації.

"Як державної організації комітета не існує. Почали готувати положення про нього. Я пропоную зробити комітет максимально незалежним і сформувати його з людей з кришталевою репутацією. У складі обов'язково мають бути професійні правники", - уточнив Соболєв.

Також шукають місце "для публічних дискусій з правниками, правозахисниками, журналістами та громадськими активістами в реалі. Якщо є медіа, готове надати місце для таких дискусій з прямою трансляцію - будь ласка, дайте знати".

Соболєв відзначає, що до нього вже звертається багато людей з пропозиціями люстрації певних осіб.

"У мене шквал дзвінків, пропозицій зустрітися і пропозицій люструвати. Навіть до мого сусіда по сходовій клітині дзвонять. Так ми нічого не зробимо. Я не буду працювати як Фелікс Дзержинський, самостійно визначаючи, кого карати, а кого милувати. Люстрація має пройти виключно за правилами. Їх треба справедливо, прозоро і системно обговорити та затвердити. Не станьмо драконом, якому ми зламали хребет", - закликає Соболєв.

Нагадаємо, окрім люстраційного комітету, в Україні хочуть також створити антикорупційне бюро.

Залиште свій коментар

Вибір редакції