Перейти до змісту
Соцопитування: на виборах в Харкові передбачувано перемагає Геннадій Кернес і його політсила

Соцопитування: на виборах в Харкові передбачувано перемагає Геннадій Кернес і його політсила

За Кернеса на посаді міського голови готові проголосувати 68,8% виборців.

Чинний мер Харкова Геннадій Кернес повторює феноменальну перемогу на минулорічних президентських виборах Володимира Зеленського з великим відривом від інших політиків та партій.

Результатами свіжого дослідження настроїв харків'ян поділився в блозі на сайті Ліга директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог" Андрій Миселюк.

"У Харкові передбачувано на виборах перемагає Геннадій Кернес зі своїм іменним блоком. Що дивує - так це цифри його підтримки і відрив від конкурентів. Якщо брати чисто арифметично, без прив'язки до персоналій, то ситуація ідентична торішньому електоральному цунамі Зеленського і його "Слуги народу", - пише Миселюк.
 
Згідно з дослідженням, за Кернеса на посаді міського голови готові проголосувати 68,8% виборців. У той же час кандидат від ОПЗЖ Олександр Фельдман отримує лише 6,3% голосів, а губернатор Харківської області Олексій Кучер ("Слуга народу") - 4,6%.

Вибори в харківську міськраду реклама 1

"Я чому кажу про зовнішню схожість двох різних феноменів підтримки - Зеленського-2019 і Кернеса-2020? У тому числі тому, що першого на торішніх президентських виборах підтримали 73%, а за Кернеса зараз готові проголосувати 69% виборців. Погодьтеся, показники дуже близькі", - зазначає Миселюк.

Партія Кернеса також впевнено перемагає на виборах до Харківської міської ради. За "Блок Кернеса - Успішний Харків!" мають намір віддати голоси 48,5% харків'ян, за ОПЗЖ - 13,7%, за "Слугу народу" - 6,9%.

Вибори в харківську міськраду реклама 2

Як пояснює Миселюк, Блоку Кернеса вдалося менш ніж за півроку збільшити електоральну підтримку на 12%, в той час як ОПЗЖ і "Слуга народу" її втрачають. Соціолог називає це феноменом кристалізації електорату навколо лідера виборчих перегонів.

"Блок Кернеса - Успішний Харків!" лідирує і на виборах до обласної ради. За нього мають намір проголосувати 46,1% опитаних, за ОПЗЖ - 13,3%, за Блок колишньої глави обладміністрації Юлії Світличної "Разом!" - 9,2%.

Вибори в харківську міськраду реклама 3

"Таким чином, доводиться визнати, що у Кернеса є практично стовідсоткові шанси в черговий раз зайняти пост мера Харкова - при третьому вже за рахунком президенті. І дуже високі шанси дати приклад для вивчення дослідниками явища монобільшості в українській політиці - в харківській міській раді як мінімум. А, можливо, і в Харківській обласній", - каже Миселюк.

Дослідження електоральних настроїв харків'ян проводилося 5-11 жовтня на замовлення Інституту соціально-політичного проектування "Діалог". Методом особистих інтерв'ю опитано 1 600 жителів міста.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин