Міністри країн ОБСЄ збираються на обговорення війни в Україні

Міністри країн ОБСЄ збираються на обговорення війни в Україні

На зустрічі будуть представники 57 держав.

У вівторок, 9 липня, в Словаччині, у Високих Татрах, відбудеться зустріч міністрів країн-учасниць ОБСЄ, які обговорять ситуацію в Україні, зокрема зусилля щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Як інформують в пресслужбі ОБСЄ, під час зустрічі також дискутуватимуть про інші важливі проблеми, серед яких, транснаціональні загрози, верховенство права й дотримання прав людини, зміни клімату, міграційний рух, економічні та екологічні аспекти безпеки.

"Захід дозволить делегаціям підсумувати минулі рішення і дії, особливо щодо поточних викликів у сфері безпеки, і обговорити поточні питання порядку денного ОБСЄ: зусилля з врегулювання конфлікту в Україні та навколо неї", - повідомили у відомстві.

Зазначається, що на зустріч приїдуть представники 57 держав. Канаду на заході представлятиме парламентський секретар міністра закордонних справ Роб Оліфант.

Відео Як зупинити тріумф Кремля в ПАРЄ: сім країн готують спільну резолюцію

Сім країн-членів ПАРЄ підготують спільну резолюцію щодо рішення організації повернути повноваження російській делегації. Про це розповів член сенату Польщі Станіслав Карчевський. Каже, його країна разом з трьома балтійськими державами, а також Словаччиною, Грузією та, власне, Україною, найближчим часом обговорять спільні кроки, як зупинити тріумф Кремля в ПАРЄ.  

Як зупинити тріумф Кремля в ПАРЄ: сім країн готують спільну резолюцію

Як повідомлялося раніше, комітет ПА ОБСЄ схвалив резолюцію щодо мілітаризації Росією окупованого Криму, а також про небезпеку енергетичній безпеці Європи через будівництво “Північного потоку-2” та “Турецького потоку”. 

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.

26 червня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, згідно з якою відновила повноваження Російської Федерації в повному обсязі. За резолюцію без санкцій проти Росії віддали 116 голосів, 52 - проти, 15 - утрималися. У резолюції йдеться, що РФ порушила принципи Ради Європи, однак обмежилися лише п'ятьма вимогами.

Україна пропонувала розширити цей список новими порушенням у анексованому Криму і на окупованому Донбасі, але правки були відхилені.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів