"Сотні людей стануть мішенню". Ходорковський прокоментував можливе обрання росіянина президентом Інтерполу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Російський кандидат вже переслідував Ходорковського у 2015.

Російський бізнесмен і опозиціонер Михайло Ходорковський заявив, що у разі обрання президентом Інтерполу росіянина Олександра Прокопчука, сотні людей можуть опинитися під прицілом "з політичних та комерційних міркувань". 

Про це у вівторок. 20 листопада, пише BBC.

"Не вважаю, що мені особисто загрожує якась небезпека у зв'язку з можливим обранням Прокопчука на пост глави Інтерполу. Я досить відома людина, і справа досить відома, тому для мене, вважаю, нічого не зміниться. Але є десятки, якщо не сотні інших людей, які, у разі обрання Прокопчука, можуть стати мішенню, як з політичних міркувань, так і з комерційних. Їх можна переслідувати, і вони мають набагато менше можливостей для свого публічного захисту", - зазначив Ходорковський.

За словами Ходорковського, він може судити про діяльність Прокопчука на підставі особистого досвіду, оскільки генерал особисто "відзначився" у справі бізнесмена. У 2015 році, коли Ходорковський вже жив у Лондоні, Росія домагалася його затримання через Інтерпол.

"Як ми розуміємо, отримавши відмову від центрального бюро Інтерполу, національне бюро під керівництвом Прокопчука розіслало - на вимогу Кремля, як я розумію, - двосторонні меморандуми у різні країни, що було очевидне порушення статуту Інтерполу і вимогою регулюючих інструкцій" - заявив Ходорковський під час прес-конференції в Лондоні.

В результаті Ходорковського затримали на дві години в аеропорту Копенгагена (Данія) і відпустили лише після дзвінків і погоджень з керівництвом Інтерполу.

У грудні 2015 року російський суд санкціонував заочний арешт Ходорковського у справі про вбивство в 1998 році мера Нафтоюганська Володимира Пєтухова.

Ходорковський назвав кримінальну справу вигаданим, а президента РФ Володимира Путіна - ініціатором чергового переслідування. На думку екс-глави ЮКОСа, Путін бачить в ньому серйозну загрозу своїй владі.

ВідеоУкраїнський дипломат Ігор Прокопчук виявився братом російського генерала, кандидата на посаду глави Інтерполу

У Олександра Прокопчука тим часом знайшовся рідний брат. Ігор Прокопчук - український дипломат, який більше восьми років очолює представництво нашої країни при міжнародних організаціях у Відні. Братів, заявляють в МЗС, розділила війна. Хто ж він – молодший брат російського генерала, якого кажуть просуває на посаду глави Інтерполу сам Путін – далі у сюжеті ТСН.

Український дипломат Ігор Прокопчук виявився братом російського генерала, кандидата на посаду глави Інтерполу

Нагадаємо, видання Financial Times повідомило, що новим президентом Інтерполу може стати росіянин Олександр Прокопчук. Другим кандидатом на пост глави Інтерполу є виконувач обов'язків голови організації Кім Чон Ян з Південної Кореї. Вибори президента Інтерполу мають відбутися 21 листопада.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Україна може призупинити членство в Інтерполі, якщо президентом організації буде призначено росіянина Олександра Прокопчука.

Також стало відомо, що рідний брат кандидата на посаду президента Інтерполу від Росії Олександра Прокопчука Ігор більше восьми років очолює постійне представництво України при ОБСЄ у Відні, а до цього був послом України у Литві. Міністерство закордонних справ України запевняє, що дипломат сумлінно виконує свою роботу і відстоює інтереси України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції