Спецслужби США кілька років шпигували за Меркель та європейськими політиками через інтернет-кабель Данії - ЗМІ

Спецслужби США кілька років шпигували за Меркель та європейськими політиками через інтернет-кабель Данії - ЗМІ

Фото: Associated Press

США за допомогою військової розвідки Данії кілька років отримували інформацію про текстові повідомлення і телефонні дзвінки вищих посадових осіб і політиків Європи.

Агентство національної безпеки (АНБ) США протягом декількох років шпигувало за канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель та іншими французькими, норвезькими та шведськими політиками, а допомагали їм у цьому спецслужби Данії.

Про це йдеться у спільному розслідуванні данської телерадіокомпанії DR зі шведським мовником SVT, норвезьким NRK, німецькими Süddeutsche Zeitung, NDR, WDR і французькою Le Monde. 

Протягом декількох місяців журналісти зустрічалися з дев'ятьма різними джерелами, які мали доступ до секретної інформації розвідки Данії.

За даними ЗМІ, від 2012 до 2014 року АНБ отримувало інформацію про текстові повідомлення і телефонні дзвінки вищих посадових осіб і політиків Європи, що проходила через інтернет-кабель, що з'єднує Європу та США. Доступ до інформації, стверджують видання, спецслужбам США надала Служба військової розвідки Данії (FE).

Окрім Ангели Меркель, АНБ нібито шпигувало за ексміністром  закордонних справ Німеччини Франк-Вальтером Штайнмаєром (нині президент ФРН), німецьким політиком Пеером Штайнбрюком, а також політиками з Франції, Швеції та Норвегії, але їхні імена не розкрили. Одне з джерел заявило, що для розвідки Данії це "найгучніший скандал", який привів до відставки очільника розвідки.

Схожі звинувачення були ще у 2013 році, коли ексспівробітник спецслужб США Едвард Сноуден розповів журналістам про практику стеження, яку застосовували США до іноземців і своїх громадян. За його словами, АНБ прослуховувала телефон Меркель, однак у Білому домі тоді це заперечили. Однак тепер розслідувачі отримали доступ до деталізованих повідомлень, що підтверджується додатковими даними.

Розслідування, яке допомогло виявити стеження, проводилося щонайменше від 2014 року і мало кодову назву "Операція Данхаммер".

Повʼязані теми:

Наступна публікація