Спікер російської Держдуми пригрозив Україні "виходом з її складу кількох областей". Як відреагували українські політики

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В уряді зазначили, що готові прийняти "пару областей РФ".

Спікер російської Державної думи В'ячеслав Володін пригрозив Україні "відділенням кількох областей". Так він відреагував на зрив виступу проросійських "представників Криму" на форумі ООН з питань меншин, що відбувався у Женеві протягом 28-29 листопада.

У складі російської делегації були присутні від громадськості так званий "депутат Держдуми" Руслан Бальбек, який "обирався" від анексованого півострова, а також голова російської громадської організації "Українська спільнота Криму" Анастасія Грідчина. Їхні виступи було зірвано спочатку офіційними протестами, а потім навіть стуком табличок з іменами, аби "заглушити" виступ людей, які потрапили на форум з порушенням процедур.

"Націоналізм, утиск малих народів може привести до виходу зі складу України низки областей. Це потрібно розуміти владі України і не допускати порушення прав і свобод етнічних груп, які проживають на території країни", - сказав Володін.

Такі заяви викликали жорстку критику в Україні. ТСН.ua зібрав реакції на скандальну репліку очільника російської Держдуми.

У Кабміні на заяви Володіна відреагували заступник міністра закордонних справ Василь Боднар, а також віцепрем’єр із євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

"Справжня мета заяви Володіна – це відволікти увагу світової громадськості від політики утисків і залякування Кремля на тимчасово окупованих територіях України, а також в середині Росії. Треба, щоб правоохоронні органи України вивчили зазначені висловлювання російського чиновника на предмет порушення законодавства України. На мою думку, тягне на кримінал!" - заявив Боднар.

Він також звернув увагу на те, що саме формулювання "малі народи" не є властивим українським реаліям. "Всі народи, етноси, етнічні групи є абсолютно рівними в своїх правах, користуються однаковими гарантіями захисту. Натомість у Росії домінує подібний дискримінаційний поділ на т.зв. "великі" та "малі" народи з, відповідно, "великими" та "малими" правами", - зауважив представник МЗС. Боднар наголосив, що права національних меншин в Україні цілком забезпечені, на відміну від Росії, де немає жодної школи з українською мовою викладання на багатомільйонну українську громаду, закрито єдину бібліотеку, заборонено чимало українських організацій.

Росія вкотре намагається розіграти "національне питання" в Україні ЗМІ РФ поширили заяву голови Держдуми РФ В.Володіна...

Опубліковано Vasyl Bodnar Неділя, 1 грудня 2019 р.

Водночас, Кулеба зазначив, що Україна готова включити до свого складу кілька російських областей "для відновлення справедливості".

"Готові прийняти пару областей РФ. Для відновлення історичної справедливості, демократичного управління, запровадження європейських стандартів життя", - наголосив віцепрем‘єр. Українській урядовець також оприлюднив архівну карту та зауважив, що офіційний Київ має історичні підстави претендувати на юрисдикцію над кількома регіонами сусідньої федерації.

Колись я натрапив на цю карту. Колись вона висіла в одному кабінеті. І коли я туди заходив, то на неї дивився. І коли...

Опубліковано Dmytro Kuleba Неділя, 1 грудня 2019 р.

Про заяви Володіна висловився і міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, який назвав його "черговим російським дурнем".

"Черговий російський дурень прислав нове скло для рожевих окулярів прихильникам дружби з Росією: голова Держдуми РФ Володін повідомив Україні, що "націоналізм і утиски малих народів може призвести до виходу зі складу України ряду областей" Від себе - пану Володіну - говоріть частіше! Це допомагає нам, українцям, краще розуміти справжні прагнення "русского мира", - зазначив міністр.

Очередной русский дурак прислал НОВЫЕ СТЕКЛА ДЛЯ РОЗОВЫХ ОЧКОВ сторонникам дружбы с Россией:  глава Госдумы РФ Володин...

Опубліковано Арсеном Аваковим Неділя, 1 грудня 2019 р.

Також відреагував на цю ситуацію і очільник комітету Верховної Ради України із зовнішньої політики Богдан Яременко. За його словами, спікер Держдуми Володін має "обмежені і неадекватні уявлення про українські реалії".

"В Україні, в жодній області жодна етнічна меншина не має чисельної переваги над іншими етнічними групами. Куди, хто піде? А головне - з якої причини, і де хоч які докази такої можливості? Інша справа Росія - там на величезних територіях проживають сотні етносів, які ніколи не мали можливості вільно розвиватися. А в умовах інформаційної доби та соціально-економічних проблем сподіватися, що усі загнані "в единую родину" етнічні меншини та групи погодяться на існування в межах офіційно дозволених "кінно-спортивних свят" не варто. Етнічним меншинам Росії є звідки тікати і куди йти", - написав він.

Зрозуміло, що ніяких російських областей Україні не потрібно. Це, звичайно ж, був віце-прем"єрський жарт. Думаю, що на...

Опубліковано Богданом Яременком Неділя, 1 грудня 2019 р.

Водночас, співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко пов’язала заяви Володіна із нещодавнім рішенням бойовиків розширити свої "кордони".

"Звичайно, ці погрози і провокації не випадково з‘являються напередодні "нормандського" формату. Цілком в КДБшному стилі- піднімати ставки, шантажувати і принижувати, погрожувати і тиснути напередодні важливих зустрічей. В умовах гібридної війни мета цих заяв - розбурхати українське суспільство, підняти шумодимову завісу, відволікти увагу від головного, що буде на самій зустрічі. Де точно будуть спроби купити Україну за дешевий газ і примусити її до виконання політичного блоку в кремлівському сценарії", - пояснила вона.

Спочатку бойовики приймають "рішення" про " кордон республіки", потім путінський паж в Держдумі Володин робить відверто...

Опубліковано Iryna Gerashchenko Неділя, 1 грудня 2019 р.

Схожої думки дотримується і ексміністр закордонних справ Павло Клімкін. Він також вважає, що всі ці заяви та рішення є елементами одного механізму.

"Слова спікера Держдуми Володіна про можливість відколоти області від України - це не якась "обмовка". Як і "рішення" у Донецьку про встановлення меж на всю Донецьку область. Як і указ Путіна про видачу російських паспортів для всього Донбасу, а не тільки для окупованої території. Це все частини однієї конструкції, таке собі LEGO", - підкреслив він.

Слова спікера Держдуми Володіна про можливість відколоти області від України - це не якась "обмовка". Як і "рішення" у...

Опубліковано Pavlo Klimkin Неділя, 1 грудня 2019 р.

Згодом, 2 грудня на Погоджувальній раді на заяви Володіна відреагував і спікер Верховної Ради Дмитро Разумков. 

"Я хотів би зазначити, що в Україні немає ні малих, ні середніх, ні великих народів. В Україні є український народ. Так, він багатонаціональний, може розмовляти різними мовами. Але це єдиний народ і єдина держава. Якщо хтось сподівається, що будуть відвалюватися, відходити, втрачатися ще якісь території, то це лише мрії. Ми як держава, як Верховна Рада будемо докладати максимум зусиль, щоб об’єднувати та консолідувати суспільство", - підкреслив він.

Відео У Держдумі РФ одноголосно ухвалили заяву про загострення ситуації в Україні

Відкрита погроза. У Держдумі РФ одноголосно ухвалили заяву про загострення ситуації в Україні. Російські депутати, вважають, що на окупованому Донбасі нібито відбувається наростання загрози з боку України. У Держдумі пригрозили, у разі військового наступу України на Донбасі, Росія відповість адекватно, що неминуче призведе до катастрофічних наслідків. Не оминули увагою росіяни і надання автокефалії Українській православній церкві. 

У Держдумі РФ одноголосно ухвалили заяву про загострення ситуації в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції