Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спільне майбутнє попри страшне минуле: Порошенко вшанував загиблих в українсько-польському конфлікті

Він нагадав вираз "Без вільної України немає і не буде вільної Польщі!".

Президент України Петро Порошенко відвідав відкриття Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських "селянських батальйонів" і підрозділів Армії Крайової у 1944.

Про це він повідомив у Twitter.

Порошенко подякував українській громаді в Польщі за спільну молитву на вшанування українців, які стали жертвами "братовбивчого українсько-польського конфлікту у березні 1944 року".

"Український і польський народи єднає досвід спільної боротьби за власну свободу проти імперських і тоталітарних режимів", - наголсив президент України та нагадав вираз "Без вільної України немає і не буде вільної Польщі!"

Окрім цього, він зазначив, що поряд з перемогами, дружбою і братерством - травмою залишається  польсько-український конфлікт. "Понад 70 років тому українці стали жертвою брутальної акції,  яку вчинили окремі підрозділи польського підпілля", - написав Порошенко.

Він додав, що події між українцями і поляками часів Другої світової війни вимагають ретельних історичних досліджень спільно українських і польських науковців. "Наші народи заслуговують на правду. Але ми не дамо політизувати ці сторінки нашої історії", - підкреслив він.

У підсумку Порошенко закликав українців та поляків до взаємного прощення. "Страшні сторінки минулого польського та українського народів не повинні бути визначальними ані для сьогодення, ані для нашого спільного європейського майбутнього", - висловив сподівання президент. 

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда перебував з візитом у Луцьку, щоб взяти участь в заходах, приурочених до 75 річниці Волинської трагедії.  Дуда вже відвідав святу месу в луцькому соборі святих апостолів Петра і Павла. Там молилися за припинення війни в Україні, за мир у державі та за полеглих людей.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції