"Співучасники підриву Мінського процесу". Клімкін розповів про наслідки повернення Росії до ПАРЄ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У разі повернення РФ до ПАРЄ буде запущений процес "нормалізації" всього, що дозволяє собі Російська Федерація, впевнений Клімкін.

Міністр закордонних справ обурений можливим поверненням Росії до Парламентської асамблеї Ради Європи. Він стверджує, що ті європейські країни, які підтримують такий стан справ, стають співучасниками підриву Мінських домовленостей.

Про це він написав у своєму Facebook.

"Я ж нікого не дивував, коли казав, що Мінськ вже тривалий час перебуває у важкому коматозному стані? А після того, як Росія почала обілечувати український Донбас своїми паспортами, хіба не очевидно, що Мінськ перетворили на зомбі? Всі ми знаємо, якою ціною Україна виконувала Мінські домовленості. Москва ж, не ховаючись, послідовно його підривала. І якщо зараз окремі країни-члени готові повертати до ПАРЄ агресора і порушника міжнародного права просто так, без виконання ним жодних з поставлених умов - вони мають бути свідомі того, що стають співучасниками підриву Мінську", - написав міністр.

Клімкін додав, що питання ж не лише у тому, чи працює Мінськ і хто як його виконує, а питання у тому, що прецедент повернення Росії в ПАРЄ матиме значні символічні наслідки – "це запускає процес "нормалізації" всього, що дозволяє собі РФ без жодних кроків з її боку до нормальності".

Я ж нікого не дивував, коли казав, що Мінськ вже тривалий час перебуває у важкому коматозному стані? А після того, як Росія почала обілечувати український Донбас своїми паспортами, хіба не очевидно, що Мінськ перетворили на зомбі? Всі ми знаємо, якою ціною Україна виконувала Мінські домовленості. Москва ж, не ховаючись, послідовно його підривала. І якщо зараз окремі країни-члени готові повертати до ПАРЄ агресора і порушника міжнародного права просто так, без виконання ним жодних з поставлених умов - вони мають бути свідомі того, що стають співучасниками підриву Мінську. Питання ж не лише у тому, чи працює Мінськ і хто як його виконує - для України це справа життєвого значення. Питання у тому, що прецедент повернення Росії в ПАРЄ матиме значні символічні наслідки – це запускає процес «нормалізації» всього, що дозволяє собі РФ без жодних кроків з її боку до нормальності. І ті, хто уможливлює таку викривлену глобальну реальність, мають понести за це частину відповідальності. Саме про це я і казав у Брюсселі своїм колегам міністрам. Я був максимально коректним, підбираючи слова, а в політкоректність гратися більше не будемо. А якщо дехто в Європі піддаватиметься на шантаж Кремля і ховатиме голову у пісок - від Ради Європи і, зрештою, від усіх європейських цінностей дуже швидко може нічого не лишитися.

Опубліковано Pavlo Klimkin Середа, 15 травня 2019 р.

"І ті, хто уможливлює таку викривлену глобальну реальність, мають понести за це частину відповідальності. Саме про це я і казав у Брюсселі своїм колегам міністрам. Я був максимально коректним, підбираючи слова, а в політкоректність гратися більше не будемо", - написав він.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР". Українські дипломати висловили рішучий протест проти цього. Президент Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням щодо цієї ситуації. Дії РФ засудили і в штабі переможця президентських виборів Володимира Зеленського. В українському уряді закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти, а згодом визнали їх незаконними

1 травня президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для окремих категорій громадян України. Зокрема, жителів окупованих територій і біженців з Донбасу і Криму.

8 травня Кабмін визнав незаконними російські паспорти, видані мешканцям окупованого Донбасу - насамперед Луганської та Донецької областей. У рішенні передбачений перелік так званих підрозділів, уповноважених РФ на видавання паспортів.

ВідеоУ ПАРЄ не підтримали зміни, за якими РФ могли повернути право голосу

Парламентська асамблея у Страсбурзі відхилила поправки до статуту, за якими з Кремля знімаються санкції за агресію в Україні. З 2014 року Москва позбавлена права голосу в органі за анексію Криму. У відповідь росіяни вже кілька років поспіль не платять багатомільйонні внески. Через такий саботаж в бюджеті ПАРЄ утворилась діра.  

У ПАРЄ не підтримали зміни, за якими РФ могли повернути право голосу

Залиште свій коментар

Вибір редакції