Справа 9 травня: Вілкул не з'явився на допит до прокуратури, його викликали знову

У прокуратурі пояснюють, що Вілкул не зміг з'явитися на допит через службове відрядження.

Народного депутата України, одного з лідерів "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула вдруге викликали на допит із приводу сутичок 9 травня у Дніпрі.

Це довелося зробити, бо за попереднім викликом він не з'явився. Про це "Радіо Свобода" повідомили у прокуратурі області.

Заступник прокурора Роман Токар заявив, що на початку досудового розслідування Олександр Вілкул був допитаний як свідок.

"Із урахуванням того, що були здобуті додаткові дані, які дають підстави для запитань щодо деяких додаткових питаннь, ми викликали на допит. Але у зв'язку з тим, що він перебуває у службовому відрядженні, він не з'явився, тому був повторний виклик", – зазначив Роман Токар.

Водночас керівник слідчого відділу обласної прокуратури Сергій Лисаченко повідомив, що через заворушення 9 травня в Дніпрі жодному поліцейському не було повідомлено про підозру, адже їхні особи досі не встановлено.

За словами представника прокуратури, наразі жоден із потерпілих, яким було заподіяно тілесні ушкодження працівниками поліції, не впізнав ту особу, яка безпосередньо заподіяла тілесне ушкодження: усі правоохоронці були в шоломах або масках і без належного маркування.

Нагадаємо, 9 травня в багатьох містах України відбулися сутички. У Дніпрі на підходах до пам'ятника Слави людей перевіряли металошукачами та вилучили кілька пістолетів, ножі та газові балончики. Однак ні це, ні велика кількість правоохоронців сутичкам не завадили – їх було кілька, проти АТОвців виступили спортсмени з однаковими помаранчевими наклейками на одязі, що супроводжували депутата від "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула. Поліція не лише не перешкодила молодикам, але й не затримувала нікого – вони й далі продовжили хід.

Після цього міський голова Дніпра Борис Філатов заявив про закриття міського фінансування всіх "ветеранських організацій", а нардеп і радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко констатував, що поліцейські були прихильними лише до однієї зі сторін конфлікту, діяли з порушеннями закону "Про поліцію", застосовуючи силу надміру і там, де це не було необхідно для охорони громадського порядку. 

10 травня очільник МВС Арсен Аваков підписав наказ про звільнення з посад начальника управління поліції Дніпропетровської області генерала Ігоря Репешка, начальника міського управління поліції Дніпра полковника Андрія Бідила й відповідних заступників щодо забезпечення громадської безпеки, а голова Національної поліції України Сергій Князєв призначив новим керівником Головного управління Нацполіції в Дніпропетровській області Віталія Глуховерю.

Проти нового керівника силовиків у соцмережах уже спалахнула гостра дискусія, однак мер міста Філатов назвав її шизофренією.

Залиште свій коментар