Справа була заморожена: Комітет захисту журналістів відзвітував про розслідування вбивства Шеремета

У звіті міститься два основних блоки рекомендацій – українській владі і міжнародній спільноті.

У Комітеті захисту журналістів (CPJ- Ред.) заявили, що розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета в Україні заморожене. Звіт CPJ "Відмова від правосуддя: розслідування вбивства Павла Шеремета в Україні не дало результатів" його представники презентували в Українському кризовому медіа-центрі.  

Зокрема, автор звіту журналіст Крістофер Міллер зазначив, що почав свою роботу у січні, коли минуло вже понад шість місяців від того часу, коли Шеремета вбили, передає "Українська правда".

"Справа була заморожена. Мотиви не були підтверджені, велику кількість часу і зусиль витратили на розшук слідів злочину – і це не дало жодних ниточок. Натомість ознакам убивства дуже мало уваги приділили", – заявив він. 

За словами Міллера, убивці, яких видно на камерах спостереження, не були визначені. "Убивці, яких видно на камерах спостереження, коли вони підкладають бомбу, не були визначені – вже не кажучи про затримання. Лише завдяки зусиллям журналістів ми побачили їх на відео", – прокоментував журналіст.

ВідеоКолеги журналіста Павла Шеремета провели власне розслідування гучного вбивства

Міллер також нагадав, що Служба безпеки України видалила відео з деяких камер спостереження і слідчі органи заважали один одному. "Потенційні свідки і колеги Шеремета кажуть, що їх не викликали на ретельний допит. Сім'я Павла, друзі та журналісти, з якими я говорив, звинувачували владу в нездатності до роботи, недбалості і саботажі… Що у нас зараз є – це неповне розслідування, яке дало дуже мало результатів", – додав Міллер. 

Своєю чергою, координатор програми CPJ у Європі та Азії Ніна Огнянова заявила, що у звіті міститься два основних блоки рекомендацій – українській владі і міжнародній спільноті.

"CPJ закликає офіційних осіб пожвавити розслідування, зосередитися на роботі Шеремета в Україні як на можливому мотиві злочину і підтримувати будь-яке паралельне незалежне розслідування, а ЗМІ постійно доповідати про результати", – сказала вона.

Окрім того, комітет звернувся до президента України Петра Порошенка. "Ми також закликаємо президента Порошенка засудити погрози і напади на журналістів в Україні і запевнити, що вони будуть ретельно розслідувати… Ми також закликаємо його публічно підтвердити критичну роль незалежної преси в Україні ", – заявила Огнянова.

ВідеоВбивство Шеремета може бути політичним замовленням з Росії

Огнянова додала: "Ми також закликаємо російський та білоруський уряд повністю співпрацювати у розслідуванні убивства Шеремета та полегшувати доступ розслідувачам, щоб вони розглянули будь-які ознаки справи, які б могли привести до результатів".

CPJ також очікує активності від Євросоюзу і Ради Європи і наполягає, щоб європейські делегати брали участь у зустрічах саміту ЄС – Україна у Києві цього тижня.

Відмова від правосуддя: розслідування вбивства Павла Шеремета в Україні не дало результатів from tsnua

Нагадаємо, Павло Шеремет був убитий в центрі Києва 20 липня 2016 року. Журналіста поховали в Мінську. За даними слідчих, зловмисники закріпили вибухівку на днище авто, за кермом якого був Шеремет. Поки злочин залишається нерозкритим. У зв'язку з цим, у Human Rights Watch заявили про стурбованість відсутністю результатів у розслідуванні вбивства журналіста і обмеженням свободи ЗМІ в Україні.

У лютому правоохоронці звітували про хід розслідування вбивства Шеремета. Зокрема було повідомлено про те, що для вбивства відомого білоруського журналіста зловмисники використовували елементи протипіхотної міни МОН-50. Також слідство визначило пріоритетну версію злочину. Крім того, правоохоронці помітили, що в ході слідства було допитано 1800 осіб, з яких понад 300 — безпосередні очевидці вибуху, мешканці будинків в районі вибуху.

Фотогалерея У Києві під вигуки "герої не вмирають" проводили Шеремета в останню путь (11 фото)

Залиште свій коментар