Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Справа Гладковського: звідки з’явився друг Порошенка в українській політиці

Справа Гладковського: звідки з’явився друг Порошенка в українській політиці

На колишнього члена РНБО чекає звинувачення та суд.

Людина з наближеного оточення Петра Порошенка, Олег Гладковський із середини 1990-х супроводжував у бізнесі п’ятого президента України. Їх познайомив товариш по службі Ігор Кононенко, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

 У різних частках вони володіли різноманітними активами, починаючи з корпорації "Рошен" та "Ленінської кузні" і закінчуючи корпорацією "Богдан-Моторз". У 2014 році новообраний президент призначив свого бізнес-партнера заступником секретаря Ради національної безпеки та оборони. Напередодні призначення Олег Свинарчук змінив прізвище на Гладковський.

Відео Свинарчук-Гладковський: як заробляв ексзаступник секретаря РНБО

Він - людина з наближеного оточення Петра Порошенка. У середині 90-х їх познайомив товариш по службі Ігор Кононенко. У різних частках вони володіли різноманітними активами, починаючи з корпорації "Рошен"та "Ленінської кузні", і закінчуючи корпорацією "Богдан-Моторз". 2014 року новообраний президент призначив свого бізнес-партнера заступником секретаря РНБО. Напередодні призначення Олег Свинарчук змінив прізвище на Гладковський.  

Свинарчук-Гладковський: як заробляв ексзаступник секретаря РНБО

У березні 2019-го, напередодні президентських виборів, країною прокотилися протести – активісти вимагали відправити заступника секретаря РНБО Олега Гладковського за ґрати. Наймасштабніша акція відбулася під його будинком у Козині. За роки в РНБО він кілька разів ставав фігурантом великих скандалів: поєднував державну посаду і володів корпорацією "Богдан-Моторз", а паралельно продавав її вироби державі. Фігурували суми в сотні мільйонів гривень, причому якість машин ставили під великі сумніви.

Журналісти встановили, що зароблені в Україні гроші через кіпрські офшори інвестуються в російські "дочки" корпорації "Богдан". Зараз ці компанії називаються "Моторінвест", "Технопроект" та "Компанія Авто Реал", і працюють вони з 2013 року. "Докази багаторічної схеми вимивання сотень мільйонів гривень із українського оборонного комплексу. В цій схемі друг і партнер президента, член РНБО Олег Гладковський. Його 22-річний син – один з основних фігурантів розпилу", - стверджував журналіст-розслідувач Денис Бігус.

Напередодні першого туру президентських виборів журналісти програми "Наші гроші" показали схеми виведення грошей із державного концерну "Укроборонпром". Головним у схемі, за версією журналістів, був син Гладковського Ігор. Разом із партнерами він постачав контрабандні деталі для українських танків та БТРів. Згодом тодішній генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив частину фактів із розслідування журналістів – слідство виявило, що деталі для танків справді завозили контрабандою з Росії і продавали їх за завищеними цінами.

Луценко ще в лютому 2019-го говорив, що підозри фігурантам справи вже готові і їх вручать за кілька годин. До першого туру виборів ГПУ справді вручила кілька підозр, але про друзів Порошенка тоді не йшлося. Після виборів про справу Гладковського ніби підзабули, але зараз витягли з довгої шухляди.

Як повідомлялося, затриманому 17 жовтня колишньому першому заступнику секретаря РНБО та керівнику концерту "Богдан" Олегу Гладковському (Свинарчуку) оголосять про підозри у двох справах у п’ятницю, 18 жовтня. Про це заявив генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Вибір редакції