Справа імпічменту: у США анонсували висунення офіційних звинувачень. Трамп попросив зробити "все швидко"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент США переконаний, що у демократів немає доказів

Спікер Палати представників Ненсі Пелосі 5 грудня повідомила, що вона доручила Палаті демократів скласти звинувачення в рамках процедури імпічменту президента США Дональда Трампа. 

Про це пише CNN.

Висунення обвинувачень є наступним пунктом у процедурі імпічменту. Згідно з конституцією США, до злочинів, які можуть бути причиною імпічменту, належать  державна зрада, хабарництво або "інші злочини і проступки, які завдають шкоди державі".

Пелосі заявила, що американський лідер не залишив іншого вибору та попросить голову палати стати до реалізації імпічменту.

"Якщо ми дозволимо президенту бути вище закону, ми завдамо шкоди нашій країні", - сказала вона.

Своєю чергою, президент США, Дональд Трамп переконаний, що об'єктивних звинувачень висунути не вдасться, та попросив "зробити це якнайшвидше".

"У демократів нічого немає. Вони не мають жодної справи, де я б порушував закон. Але для них нічого не важливо, вони зійшли з розуму. Тому я кажу, якщо ви збираєтесь розпочинати процедуру імпічменту проти мене, зробіть це зараз, швидко,  щоб ми могли провести справедливий суд у Сенаті, і щоб наша країна повернулася до нормального життя", – написав Трамп на сторінці у Twitter.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Відео Більше восьми годин експерти з американської конституції сперечалися, чи є підстави для імпічменту Трампа

Троє з чотирьох свідків, яких викликали демократи, наполягали: Дональд Трамп очевидно зловживає повноваженнями президента, робить це для забезпечення переваги на виборах, і саме для того, аби цьому запобігати, засновники американської держави вписали в конституцію механізм імпічменту президента. Свідок від республіканців стверджує: незважаючи на сумнівну поведінку президента, конституційних засад для імпічменту поки що немає.  

Більше восьми годин експерти з американської конституції сперечалися, чи є підстави для імпічменту Трампа

Залиште свій коментар

Вибір редакції