Справа комбата "Баті": як ідеологи "русской весны" на Луганщині намагаються засудити бійця

Справа комбата "Баті": як ідеологи "русской весны" на Луганщині намагаються засудити бійця

Фото: facebook/Андрій Лозовий

Лихоліт вини за собою не визнає і каже про підступність недругів.

Заяву на командира батальйону "Айдар" Валентина Лихоліта написав мер Сєвєродонецька зі своїми заступниками. Як нагадується у сюжеті ТСН.Тиждень, легенді добробату з позивним "Батя", який нині є чинним командиром 24-ого окремого штурмового батальйону "Айдар" у складі  Сухопутних військ Збройних Сил України, інкримінують організацію озброєної банди, що викрадала людей та заволодівала їхнім майном.

Сам Лихоліт вини за собою не визнає і каже про підступність недругів. "Я не почуваюся винним, тому питання в тому, що я весь час воював, а не мародерствував. Те, що у нас давня неприязнь до Мельничука (Сергій Мельничук - колишній комбат "Айдару", народний депутат – Ред.). Мельничук замовив цю ситуацію", - переконаний військовий.

Як повідомив блогер Сергій Іванов, Мельничук нібито погодився на співпрацю з військовою прокуратурою, чому і почав давати покази, в тому числі, проти колишніх друзів по зброї. При цьому сам нардеп заявляє, що є відео- та аудіодокази вини Лихоліта. Однак Мельничук не говорить про те, хто справу ініціював, а також про зміст звинувачень.

Ухвала суду щодо арешту на кілька місяців "Баті" викликала гнів у ветеранів "Айдару", політиків і активістів. Ситуація змусила Генпрокуратуру направити на переговори з протестувальниками  спочатку голову Департаменту внутрішньої безпеки Петра Шкутяка. Та коли стало зрозуміло, що є загроза неконтрольованого розвитку генпрокурор Юрій Луценко прибув до Печерського суду Києва. Розмова очільника ГПУ із Лихолітом вилилася в клопотання про скасування арешту і взяття на поруки. Оперативно скликаний суд  погодився відпустити Лихоліта.

ТСН.Тиждень отримав офіційну підозру. В око одразу впало прізвище основної жертви Лихоліта - одіозного чинного мера Сєверодонецька Валентина Козакова і його заступників.

"Із помешкання Казакова В.В. під час цього нападу було викрадено майно, а саме:

- фотоапарат Canon

- відеокамера Раnasonic

- відеокамера Sony

- фоторамки Sony

- алкогольні напої".

Відомо, що Казаков очолив Сєвєродонецьк ще за Віктора Януковича, як вірний боєць Партії регіонів. Сергій Іванов дуже прискіпливо вивчав діяльність цього політика. За його словами, Казаков брав активну участь у проведенні сепаратистських референдумів і допомагав окупації Донбасу. "Природно, він не підтримував Майдан. За Казакова відбувалися жорстокі побиття активістів Євромайдану Сєвєродонецька. Це може підтвердити будь-хто. Це зафіксований факт. Казаков ніколи не самоусунувся з посади мера і всіляко потурав окупантам і колабораціоністів. Із його допомогою був проведений референдум", - повідомив блогер.

Також було знайдене відео початку військової агресії Росії на Луганщині у березні 2014 року. На ньому чинний мер Сєвередонецька розповідав мешканцям про створення добровольчих народних дружин проти "української хунти". "Хочу сказати, що ми не сидимо склавши руки. Ви знаєте, що понад 10 днів ми разом з вами створюємо тут загони, і разом з міліцією, яка також стоїть сьогодні на захисті нашого міста, повністю у нас є з ними взаєморозуміння, разом проводимо чергування", - заявляв Казаков.

Згодом саме ці загони стали так званим ополченням, а потім - терористами. Тому після звільнення міста, до мера прийшов "Айдар".

Слід зазначити, що найголовніше - справа проти Валентина Лихоліта сформована на заяві та свідченнях Казакова. Коли Сєвєродонецьк звільнили, провадження проти мера за співпрацю з терористами відкрили, але вона вже два роки не розслідується. Сам мер нещодавно переобрався на другий строк. Додамо, що за сепаратизм не покарано жодного чиновника. В ізоляторі сидить Неллі Штепа, екс-мер Слов'янська.

Сергій Гальченко, Андрій Сокуренко, ТСН Тиждень, 1+1 

Хто звинуватив у бандитизмі командира "Айдару"

Хто звинуватив у бандитизмі командира "Айдару"

Повʼязані теми:

Наступна публікація