Справа моряків: посол України в Німеччині пояснив, чим Росії загрожує невиконання рішення трибуналу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Рішення Міжнародного трибуналу з морського права є додатковим козирем у боротьбі України за звільнення своїх громадян.

Якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Україна буде домагатися введення "гамбурзьких санкцій".

Про це заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник, пише "Укрінформ".

"Якщо ж Москва вирішить ігнорувати це рішення, то ми будемо просувати ідею запровадження нових - гамбурзьких - санкцій щодо Росії", - запевнив дипломат.

На думку Мельника, рішення суду ООН має історичний характер.

"Україна одержала переконливу дипломатичну перемогу та потужний додатковий міжнародно-правовий козир, щоб домогтися якнайшвидшого звільнення наших моряків", - наголосив він.

Окрім цього посол закликав уряд Німеччини і особисто главу МЗС Гайко Мааса вимагати від Кремля негайного виконання вердикту Міжнародного морського трибуналу.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН 10 травня провів слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 

25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов’язав Росію відпустити захоплених у Керченській протоці українських моряків і військові кораблі. Водночас суд не задовольнив прохання України зобов’язати РФ припинити кримінальне переслідування українських моряків та утримуватися від проведення нових слідчих заходів. 

Росія і Україна повинні до 25 червня представити звіти щодо інциденту в Керченській протоці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції