Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Справа моряків в трибуналі ООН. РФ звинуватили у порушенні імунітету кораблів, від неї вимагають повернути полонених

Адвокат заперечив нібито "провокативну" поведінку українських кораблів.

Коли Росія затримала українських моряків в Керченській протоці, вона порушила принцип імунітету військових кораблів, закріплений в Конвенції ООН з морського права.

Про це 10 травня заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль на слуханнях Міжнародного трибуналу ООН з морського права в Гамбурзі, передає DW.

"Дії Росії в будь-якому випадку порушували б Конвенцію, навіть якби Росія затримала українські військові кораблі в своїх територіальних водах або виключній морській економічній зоні. Імунітет військових кораблів є основоположним імунітетом ... в міжнародній системі", - пояснила вона.

За словами Зеркаль, Україна не мала іншого вибору, окрім як ініціювати арбітражне провадження, адже врегулювати конфлікт дипломатичними методами не вдалося.

Вона додала, що українська сторона просить суд застосувати "заходи тимчасового характеру", спрямовані на звільнення 24 військових ВМС України.  Також у позовній заяві міститься вимога до Москви припинити судову процедуру щодо цих українських громадян. Київ також домагається від Росії повернення трьох кораблів.

Як додає Громадське, адвокат Джонатан Гімблет, який надає Україні підтримку на слуханнях у Міжнародному трибуналі, заперечив провокативну поведінку українських кораблів у Керченській протоці – про це заявила Росія.  Так, він заперечив, що судна "Нікополь" та "Бердянськ" були у стані бойової готовності та загрожували російським силам.

"Припущення, що ці два маленькі та легкоозброєні катери могли створювати загрозу… не викликають довіри", — сказав Гімблет.

Адвокат також відкинув звинувачення, що українські судна нібито "таємно вдерлися" до територіальних вод Росії. Він зазначив, що українські судна вже проходили Керченську протоку без інцидентів. Гімблет також заперечив те, що на борту одного із суден, "Нікополя", нібито знайшли документи, що підтверджували наказ про таємний прохід Керченською протокою.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН 10 травня розпочав слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції