Справа Охендовського. САП тимчасово припинила слідство щодо голови ЦВК

У НАБУ запевнили, що продовжать роботу у складі спільної слідчої групи з департаментом спецрозслідувань Генпрокуратури.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура призупинила слідство проти голови ЦВК Михайла Охендовського, підозрюваного в незаконному отриманні грошей із "чорної каси" Партії регіонів.

Про це прес-служба САП повідомила на своїй сторінці у Facebook, зазначивши, що йому інкримінують отримання 16 тисяч доларів як відшкодування за його офіційні відрядження, а також ще 145 тисяч доларів, у записах про які його прізвище зазначено як призначення платежу.

"На переконання детективів НАБУ, ними доведено власноручне отримання Охендовським М.В. у офісі Партії регіонів щонайменше 16 тисяч доларів, про одержання яких він, згідно висновків проведених почеркознавчих експертиз, особисто розписався у "чорній бухгалтерії", - заявили у САП.

Як зазначили у відомстві, згідно з законом, для визнання особи винуватою в одержанні хабара потрібно довести не лише сам факт передачі коштів, але й використання одержувачем свого службового становища в інтересах хабародавця.

ВідеоАпеляційний суд Києва відмовився відсторонити голову Центрвиборчкому Охендовського від посади

Таким чином слідство має встановити, які саме дії Охендовський виконував в інтересах Партії регіонів, перебуваючи у закордонних відрядженнях.

"На жаль, отримані під час слідства офіційні документи українських дипломатів, які забезпечували організаційний супровід відряджень Охендовського М.В., містять з цього приводу суттєві суперечності. За таких обставин єдиним надійним джерелом, яке в змозі надати об'єктивні відповіді на запитання слідства, залишається відповідна іноземна сторона. До уповноважених органів інших держав спрямовано ряд клопотань про надання міжнародної правової допомоги у цій справі. До отримання відповідей від іноземних партнерів слідство у справі зупинено на підставі п. 3 ч. 1 ст. 280 КПК України", - пояснили у САП причину призупинення розслідування.

Водночас решту матеріалів "чорної бухгалтерії" Партії регіонів було направлено за підслідністю до Департаменту спецрозслідувань ГПУ.

Своєю чергою у НАБУ запевнили, що детективи Бюро продовжать розслідування справи "чорної бухгалтерії" у складі спільної слідчої групи з ГПУ, і заявили, що вважають докази, зібрані детективами, достатніми для повідомлення Охендовському про підозру в її остаточній редакції та подальшого скерування обвинувального акту до суду.

"Однак, відповідно до статті 279 КПК України, зробити це може лише Назар Холодницький, оскільки саме він здійснив перше повідомлення про підозру (ст. 279 КПК передбачає, що "якщо повідомлення про підозру здійснив прокурор, повідомити про нову підозру або змінити раніше повідомлену підозру має право виключно прокурор")", - йдеться у повідомленні прес-служби Бюро на Facebook.

Також у НАБУ додали, що не бачать підстав для занепокоєння з боку САП щодо перевірки достовірності підписів, так само як і щодо термінів давності записів в "амбарній книзі ПР".

"Достовірність підписів голови ЦВК була підтверджена двічі. Вперше це зробили експерти Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України. Повторна почеркознавча експертиза проводилася за вказівкою САП комісією у складі експертів Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. М. Бокаріуса і Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. Той факт, що останній запис в "амбарній книзі" зроблений у грудні 2012 року, на думку детективів НАБУ, кардинально не впливає на можливість доказування фактів, які у ній містяться", - резюмували у НАБУ.

Нагадаємо, спеціалізована антикорупційна прокуратура перевіряє чотири факти можливого отримання коштів з "чорної каси" Партії регіонів Охендовським. Тоді глава САП Назар Холодницький заявляв, що в наданих НАБУ Віктором Трипаком документах мова йде про можливе отримання суб'єктом О. коштів на відшкодування витрат, пов'язаних з відрядженнями за кордон як члена ЦВК.

Увечері 13 грудня 2016 року Охендовському вручили повідомлення про підозру. Це сталося в аеропорту "Бориспіль", куди керівник ЦВК прилетів з Киргизстану після спостереження за виборами і референдумом.

2 березня Печерський суд скасував постанову слідчого ГПУ і зобов'язав його визнати Охендовського потерпілим. Проте вже за місяць ГПУ закрила провадження щодо незаконного притягнення Охендовського до кримінальної відповідальності детективами НАБУ.

Залиште свій коментар