Справа розстрілів на Майдані. Генпрокурор анонсував початок гучних судових засідань

У списку підозрюваних – колишні керівники МВС та СБУ.

Генеральна прокуратура України завершує розслідування майже всіх справ щодо розстрілу "Небесної сотні" під час Євромайдану взимку 2014 року. Наприкінці вересня справи проти "сім'ї" Януковича мають передати до судів.

Про це сказав генпрокурор Юрій Луценко під час виступу на міжнародній конференції "Ялтинська європейська стратегія" (YES) сьогодні в Києві, передає УНІАН.

"Ми сьогодні перебуваємо в країні, де в суді судять екс-президента Януковича за державну зраду, і це сигнал не для Януковича та його команди, це сигнал для всіх президентів і для всіх високопосадовців, які будуть сьогодні і завтра. Я впевнений, що це головне досягнення. Друге - ми фактично закінчили майже всі, крім окремих випадків, справи щодо оточення Януковича. Слідство завершено, наступає фаза судових процесів", - сказав Луценко.

Наприкінці вересня до суду передадуть справи щодо екс-президента Віктора Януковича, колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та екс-глави СБУ Олександра Якименка – через наказ стріляти в активістів Майдану.

"Я можу сказати, що 116 осіб сьогодні перебувають у судах у справах Майдану, в тому числі вбивці. В кінці цього місяця ми подамо до суду справу проти тих, хто дав наказ стріляти. За нашою версією – це екс-президент Янукович, екс-керівник МВС Захарченко, екс-керівник СБУ Якименко", - зазначив Луценко.

Раніше повідомлялося, що суд повернув прокуратурі обвинувальний акт про зброю в тітушок.

Залиште свій коментар