Справа Шеремета: Деканоїдзе переконує, що не знала про факти, які виявили ЗМІ

Вона уточнила, що вона не була слідчою у справі. 

Колишня глава Нацполіції Хатія Деканоїдзе заявила, що не знала про ті факти, які повідомили журналісти в фільмі-розслідуванні "Вбивство Павла" про загибель журналіста Павла Шеремета.

Про це інформує ZIK.

Вона нагадала, що відразу після вбивства в 2016 році була створена оперативна група. "Але всі розслідування, і це записано в КПК, – за ГПУ, вона вела розслідування, хоч там були представники ще й СБУ і Нацполіції", - уточнила Деканоїдзе.

Вона наголосила, що вона як керівник Нацполіції була відповідальна за справу.

"Але я не слідча, зрештою не могла сама передивитися всі терабайти відео", - уточнила вона. Деканоїдзе вважає, що розкриття вбивства Шеремета - це справа честі для України.

Фотогалерея У Києві під вигуки "герої не вмирають" проводили Шеремета в останню путь (11 фото)

10 травня в Мережі з'явився фільм-розслідування вбивства журналіста "Української правди" Павла Шеремета. Над створенням стрічки працювали журналісти проекту "Слідство.Інфо" і міжнародної мережі OCCRP.

Під час розслідування з'ясувалося, що в ніч перед вбивством журналіста Павла Шеремета біля його будинку був помічений колишній або чинний співробітник СБУ. Його зафіксували камери відеоспостереження. Він був присутній біля будинку Шеремета принаймні кілька годин - і саме в цю ніч під машину журналіста заклали вибухівку. Журналісти з'ясували, що чоловіка звати Ігор Устименко. Станом на 2014 рік він був співробітником Служби безпеки України.

Павло Шеремет був убитий в центрі Києва 20 липня 2016 року. Журналіста поховали в Мінську. За даними слідчих, зловмисники закріпили вибухівку на днищі авто, за кермом якого був Шеремет. Наразі злочин залишається нерозкритим. У зв'язку з цим, в Human Rights Watch заявили про стурбованість відсутністю результатів у розслідуванні вбивства журналіста та обмеженням свободи ЗМІ в Україні.

У лютому правоохоронці звітували про хід розслідування вбивства Шеремета. Зокрема було повідомлено про те, що для вбивства відомого білоруського журналіста зловмисники використали елементи протипіхотної міни МОН-50. Також слідство визначило пріоритетну версію злочину. Крім того, правоохоронці зауважили, що під часслідства було допитано 1800 осіб, з яких понад 300 — безпосередні очевидці вибуху, мешканці будинків у районі вибуху.

ВідеоЕкс-співробітника СБУ, який фігурує у розслідуванні вбивства Шеремета, сьогодні мають допитати

Залиште свій коментар