Справа Шеремета: колишній співробітник білоруського спецназу дав свідчення у Києві

Дата публікації
Перегляди
905
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Справа Шеремета: колишній співробітник білоруського спецназу дав свідчення у Києві

Фото: УНІАН

Ігор Макар відзначив професіоналізм у роботі українських спецслужб.

Колишній співробітник білоруського спецпідрозділу "Алмаз" Ігор Макар, який опублікував раніше аудіозапис, де колишній глава КДБ Білорусі ще в 2012 році обговорює з кимось телефоном ідею усунути Шеремета, дав свідчення в Києві у справі про вбивство журналіста.

Про це Макар розповів в інтерв'ю білоруській службі Радіо Свобода.

Ексомонівець впевнений, що навів достатньо підстав для доказу причетності білоруських спецслужб до вбивства Шеремета.

Ігор Макар розповів, що в Україні його охороняли "24 години на добу".

"Я побачив професіоналізм у роботі українських спецслужб. Ми проводили слідчі дії та інші заходи у Національній поліції, після чого українська сторона повідомила мені, що у них немає причин не довіряти мені", — говорить він.

Макар вважає, що в результаті цієї інформації "розслідування справи докорінно зміниться, і його завершить Генеральна прокуратура України".

За його словами, можна говорити про особисту ненависть Олександра Лукашенка до Павла Шеремета. Екссиловик назвав вбивство журналіста "показовим" з боку білоруських спецслужб.

Нагадаємо:

  • 12 грудня Нацполіція повідомила, що затримала фігурантів вбивства журналіста Шеремета. Підозрюваних шукали понад 2,5 року. Правоохоронці підозрюють в убивстві військового й волонтера Андрія Антоненка (відомого також як рок-музикант Riffmaster) і хірурга дитячої лікарні Юлію Кузьменко. Третя підозрювана у справі — військова Яна Дугарь.
  • Андрія Антоненка спочатку звинуватили в організації вбивства журналіста, пізніше організаторами назвали "невстановлених осіб".
  • 21 травня 2020-го стало відомо, що підозрюваним змінили підозри. Антоненка тепер називають виконавцем злочину, як і Кузьменко, а Дугарь — спільниця.
  • Водночас громадські активісти, спільнота ветеранів АТО, волонтерів і, зокрема, Міністерство у справах ветеранів заявляють про непричетність усіх трьох до цього злочину. Зокрема, вони публікують низку доказів, що суперечать версії слідства.

Гучна заява: про плани вбити Шеремета українські спецслужби могли знати ще 8 років тому

Гучна заява: про плани вбити Шеремета українські спецслужби могли знати ще 8 років тому
Наступна публікація