Справу "діамантових прокурорів" розглядатиме близька до Корнійця суддя - Сакварелідзе

Заступник генпрокурора вирішив створити штаб контролю за скандальною справою через опір системи.

Справу "діамантових прокурорів" - заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця і першого заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна намагаються розвалити.

Про це заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе написав на своїй сторінці в Facebook.

"Одне з питань, яке нас непокоїть зараз, це інформація, яка з'явилася в ЗМІ, про те, що одна з суддів, яка увійшла в колегію, є людиною, близькою до одного з підсудних - Олександра Корнійця", - наголосив він.

За словами Сакварелідзе, у зв'язку з цим один із його підлеглих звернувся з клопотанням про відвід колегії суддів, на що отримав відмову.

До того ж заступник генпрокурора повідомив, що у зв'язку із шаленим опором системи, що функціонує, він створив штаб контролю над справою "діамантових прокурорів", до якого закликав долучитися "усіх охочих активістів, блогерів, народних депутатів, громадських діячів та просто зацікавлених у справедливому правосудді осіб".

"Ваша присутність на судових засіданнях і активний медіа-моніторинг процесу буде важливим фактором контролю за його об'єктивністю. Ми не повинні дати анінайменшого шансу розвалити цю знакову справу - справу честі нової України", - підсумував Сакварелідзе.

СУД ПО ДЕЛУ "БРИЛЛИАНТОВЫХ ПРОКУРОРОВ": СОЗДАНИЕ НАБЛЮДАТЕЛЬНОГО ШТАБАНа этой неделе в Голосеевском районном суде г.Ки...

Опубліковано Davit Sakvarelidze 10 березень 2016 р.

Нагадаємо, 5 липня 2015 р. СБУ провела обшук в головному слідчому управлінні ГПУ. У результаті був затриманий перший заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакін та заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць.

За даними слідства вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку в підприємства, що займалося видобутком піску в Київській області, чим заблокували його роботу. За "допомогу" в поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США. Підприємець Валерій Гібаленко виступав посередником у цій схемі.

При проведенні обшуків у них було виявлено понад 500 тис. доларів готівкою, автомат Калашникова і холодну зброю, багато ювелірних виробів і 65 діамантів, після чого скандальних прокурорів стали називати "діамантовими". Експерти Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз провели дослідження діамантів, які правоохоронці вилучили при обшуку. За даними експертизи, ринкова вартість коштовностей – 535 тис. 733 грн.

Печерський райсуд Києва обрав Корнійцю і Гібаленку запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави у розмірі 3,2 млн грн, а Шапакіну - арешт із правом внесення застави у розмірі 3 млн грн. 19 січня Апеляційний суд "відфутболив" справу "діамантових" прокурорів до іншої інстанції. Документи передали до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Через справу "діамантових прокурорів" виник конфлікт між генпрокурором Віктором Шокіним та його заступником Віталієм Каськом, який закінчився відставкою заступника.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: