Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спроба захоплення влади та повалення конституційного ладу: Рубану повідомили про нову підозру

Підозрюваного у підготовці до теракту переговорника залишили під вартою.

Очільнику Центру визволення полонених "Офіцерський корпус" Володимиру Рубану повідомили про нову підозру.

Про це заявив прокурор Олександр Банник під час засідання Апеляційного суду Києва.

"15 березня Рубану додатково повідомлено про нову підозру та про зміну раніше повідомленої підозри. Так, Рубан наразі підозрюється у вчиненні злочинів, таких як: змова про вчинення насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади ч.1 ст.109, готування до вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу (ч.1 ст.14, ч.2 ст.28, ч.1 ст.109) за попередньою змовою осіб", - сказав він.

ВідеоВід переговорника до підозрюваного: що відомо про затриманого Володимира Рубана

У біографії підозрюваного чимало білих плям. Він закінчив військове училище, служив, у 24 роки звільнився у запас і, як сам стверджував, займався комерцією. У статусі переговорника зі звільнення полонених Володимир Рубан вперше заявив про себе у липні 2014-го у Дніпрі.

Від переговорника до підозрюваного: що відомо про затриманого Володимира Рубана

За словами прокурора, також Рубана підозрюють у підготовці до посягання на життя державних та громадських діячів за попередньою змовою осіб, підготовці до теракту, сприяння терористичній організації "ДНР" та незаконному поводженні зі зброєю за попередньою змовою осіб.

"Є копії рапортів, які містять беззаперечні докази. Частина цих доказів долучена до матеріалів клопотання, обґрунтовано підозру та ризики. Під час досудового розслідування встановлено, що Рубан може чинити дії, передбачені ст. 177 КПК (переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, знищити, сховати або спотворити докази, впливати на свідків та інше)", - зазначив Банник і звернувся до суду з проханням залишити ухвалу слідчого судді про тримання під вартою без визначення розміру застави без змін.

Своєю чергою Апеляційний суд вирішив залишити Рубана під вартою.

"Ухвалу Шевченківського суду залишити без змін. Подану апеляційну скаргу захисника Погосяна залишити без змін. Клопотання Савченко про взяття на поруки залишити без задоволення", - заявив головуючий суддя Віктор Глиняний.

Нагадаємо, раніше керівника Центру визволення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана затримали на лінії розмежування в зоні проведення антитерористичної операції.  Він прямував з окупованих територій, і в його вантажі знайшли зброю та боєприпаси. У повідомленні про підозру переговірнику закидали підготовку терористичного акту і незаконне володіння зброєю. Рубан звинувачення відкидає і стверджує, що був лише водієм, а про зброю в авто нічого не знав. 

Глава СБУ Василь Грицак завив, що за допомогою перевезеної Рубаном зброї у центрі Києва планували здійснити масштабні теракти, що призвели би до багатьох жертв. 

Суд постановив взяти Рубана під варту на 60 днів без можливості внесення застави.

Нардеп Надія Савченко подала до суду клопотання щодо взяття переговорника Рубана на поруки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції