Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
США не визнаватимуть російські паспорти, видані в ОРДЛО - Волкер

Рішення Москви у Вашингтоні вважають "провокативним кроком".

Влада Сполучених Штатів не визнаватиме російські паспорти, видані в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), а також в окупованому Росією Криму.

Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, передає Радіо Свобода.

Дипломат назвав рішення Москви роздати російські паспорти на окупованому Донбасі "провокативним кроком".

Волкер сумнівається, що українці на окупованих територіях будуть масово отримувати ці паспорти, бо "вони і так достатньо страждають від російської окупації на Донбасі".

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР". Українські дипломати висловили рішучий протест проти цього. Президент Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням щодо цієї ситуації. Дії РФ засудили і в штабі переможця президентських виборів Володимира Зеленського. В українському уряді закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти, а згодом визнали їх незаконними

1 травня президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для окремих категорій громадян України. Зокрема, жителів окупованих територій і біженців з Донбасу і Криму.

8 травня Кабмін визнав незаконними російські паспорти, видані мешканцям окупованого Донбасу - насамперед Луганської та Донецької областей. У рішенні передбачений перелік так званих підрозділів, уповноважених РФ на видавання паспортів.

ВідеоВласникам російських паспортів на окупованому Донбасі можуть заборонити в'їзд до ЄС

Українцям, які отримають російські паспорти на окупованих частинах Донбасу, можуть заборонити подорожувати до Європи. Європейський Союз розробляє механізм, за допомогою якого в майбутньому зможе ідентифікувати такі паспорти та відмовляти в перетині кордону.  

Власникам російських паспортів на окупованому Донбасі можуть заборонити в'їзд до ЄС

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції