США очікують від Росії виконання зобов'язань перед Україною — Тіллерсон

Дата публікації
США очікують від Росії виконання зобов'язань перед Україною — Тіллерсон

Reuters

Завершилася перша зустріч Лаврова з новим Держсекретарем США.

Новий Держсекретар США Рекс Тіллерсон після зустрічі з главю МЗС РФ Сергієм Лавровим заявив, що США готові співпрацювати з РФ, однак, спершу очікують від Росії виконання зобов'язань перед Україною.     

Про це повідомляє Reuters. 

"Оскільки ми шукаємо нову точку опори, ми очікуємо, що Росія буде виконувати свої зобов'язання в рамках Мінських домовленостей і буде працювати над деескалацією насильства в Україні", — сказав Тіллерсон журналістам після зустрічі з Лавровим. 

Крім того, він додав, що зустріч була продуктивною, однак, окрім "українського питання", більше нічого не прокоментував.

Тіллерсон також наголосив, що Штати готові співпрацювати з Росією, однак, у разі непорозумінь дотримуватимуться власних інтересів.

Відзначимо, що своє зауваження щодо України Тіллерсон зробив за два дні до зустрічі "нормандської четвірки" в німецькому Мюнхені.

Нагадаємо, Лавров раніше заявив, що вони з Тіллерсоном обговорять ситуацію на сході України та виконання Мінських домовленостей зокрема.  При цьому галва МЗС РФ додав, що Росія вже розпочала співпрацю з адміністрацією президента США Дональда Трампа.

Зустріч відбулася на тлі нового напруження між Росією та США. Так, у понеділок 13 лютого у відставку пішов радник Трампа з національної безпеки Майкл Флінн через звинувачення у таємних переговорах з російським послом, а також на тлі посилення військового напруження.

Нещодавно Трамп заявив, що Росія захопила Крим за президентства Обами.

Наступна публікація