США передадуть Україні радари, які неможливо використовувати у відповідь на обстріли з Росії - WSJ
Радари будуть "модифіковані" для того, щоб українські військові не змогли "загострити конфлікт".
США передадуть Україні "модифіковані" радари.
Американські контрбатарейні радари AN/TPQ-36, які президент США Барак Обама доручив передати Україні, зазнають змін, що зроблять неможливими їх використання для завдання удару-відповіді по території Росії.
Про це з посиланням на джерело в уряді США повідомляє видання The Wall Street Journal, передає Голос Америки.
Видання повідомляє, що радари буде "модифіковано" для того, щоб українські військові не змогли "загострити конфлікт, використовуючи їх для контрударів по артилерії, яка веде обстріл з території Росії".
"З огляду на дотримання режиму припинення вогню на сході України та зменшення кількості артилерійських обстрілів, США не хочуть, щоб нові системи дратували Росію", - відзначає видання.
Сенатор-республіканець Джон Маккейн, який очолює Сенатський комітет зі збройних сил, розкритикував ці наміри та вважає симптомом "неадекватного переконання" адміністрації Барака Обами, що Путін змінить свою лінію щодо України.
"Це є частиною зусиль адміністрації замирити Володимира Путіна. Це надсилає сигнал Росії та Україні, що ми не бажаємо серйозно протистояти агресії Володимира Путіна", - сказав Маккейн.
Радарна система AN/TPQ-36 дозволяє негайно і точно визначати місце розташування ворога на мапі з моменту першого завдання артилерійського, ракетного чи мінометного удару. AN/TPQ-36 здатна відстежувати до 10 джерел ворожого вогню, визначати їхню ціль та попереджати про час ураження ворожою артилерією цієї цілі.
Система також може бути використана для наведення та корегування вогню дружньої артилерії.
"Модифікації", які згадуються у матеріалі WSJ, можуть відключити опції використання системи для наведення та корегування вогню власної артилерії і відключення мап, які деталізують територію Росії.
Радарні системи загальною вартістю у 10 мільйонів доларів прибудуть на Яворівський полігон у середині листопада.