США продовжать надавати фінансову підтримку Україні для судової реформи та боротьби з корупцією

США продовжать надавати фінансову підтримку Україні для судової реформи та боротьби з корупцією

Сайт президента України

До кінця 2021 року уряд США планує виділити понад 463 мільйони доларів допомоги.

Незважаючи на агресію Росії, Україна досягла прогресу у впровадженні всебічних демократичних реформ та забезпеченні прав людини. Сполучені Штати продовжать підтримувати їх впровадження, зокрема, надаючи фінансову допомогу.

Про це йдеться у спільній заяві Володимира Зеленського і Джо Байдена щодо стратегічного партнерства України та Сполучених Штатів Америки, яку в середу, 1 вересня, було опубліковано на офіційному сайті президента України.

В оприлюдненому документі йдеться, що за підтримки США Україна реалізовує реформаторський порядок денний для перетворення країни відповідно до європейських та євроатлантичних принципів і практик. Спираючись на ухвалення законодавства про реформу судової системи, Україна планує реформувати свій судовий сектор та розбудовувати успішно створену незалежну антикорупційну інфраструктуру. 

“Ці кроки включають негайне обрання нового Спеціалізованого антикорупційного прокурора відповідно до найкращих міжнародних практик та ухвалення законодавства для захисту повноважень Директора Національного антикорупційного бюро України, а також забезпечення прозорого та надійного процесу відбору наступника”, - сказано у заяві. 

За підтримки США Україна продовжуватиме зміцнювати повагу до прав людини, громадянських та основних свобод, відповідно до міжнародних стандартів та зобов’язань, а також боротися з расизмом, ксенофобією, антисемітизмом та дискримінацією проти спільноти ЛГБТКІ+. 

“Україна планує посилити відповідальність за насильство проти будь-якої особи незалежно від статі, раси, етнічної приналежності, релігії, сексуальної орієнтації чи політичних поглядів, у тому числі через законодавство”, - йдеться у документі. 

У заяві також наголосили, що Україна та Сполучені Штати мають намір продовжувати притягати Росію до відповідальності за системні порушення, які тривають на територіях України, що контролюються або окуповані Росією, та домагатися звільнення політичних в’язнів і заручників, які утримуються на цих територіях.

На підтримку зусиль України з втілення реформ Уряд США з 2014 року надав Україні майже 2 мільярди доларів допомоги на розвиток. Цього року планується виділити понад 463 мільйони доларів допомоги — зокрема, на програми, орієнтовані на демократію, права людини, місцеве управління та децентралізацію, приватизацію й судову реформу.

Спільна заява: про що йдеться в оприлюдненому документі

Спільна заява: про що йдеться в оприлюдненому документі

Нагадаємо, у середу, 1 вересня, у Білому домі розпочалася зустріч президента України Володимира Зеленського та президента США Джозефа Байдена. На відкритій для преси частині переговорів глави держав зробили короткі заяви для ЗМІ. 

Наступна публікація