США в ОБСЄ запевнили, що  гумконвої з Росії на Донбасі доводять її участь в конфлікті

Конвої продовжують відкрито порушувати суверенітет і територіальну цілісність України, - наголосив представник США.

Нещодавно РФ завела на територію України черговий конвой вантажівок з невідомим вмістом, що є вагомим доказом причетності Москви до триваючого конфлікту на Донбасі.

Про це заявив тимчасово повірений у справах США при Організації Гаррі Каміан, - пише Укрінформ.

"Вагомі докази участі Росії в конфлікті продовжують мати місце. Так, 26 жовтня колона із 17-ти вантажівок перетнула міжнародно визнаний російсько-український кордон в напрямку України без належного контролю або перевірки з боку української влади. Ці конвої продовжують відкрито порушувати суверенітет і територіальну цілісність України", - зауважив представник США.

За його словами російська кампанія, спрямована на блокування доступу для спостереження СММ включно до російсько-українського кордону не дозволяє Місії виконувати її мандат.

ВідеоРосія 66-ий раз відправляє на Донбас так званий "гумконвой"

Американський дипломат підкреслив, що після запровадження так званого "шкільного перемир'я", режим припинення вогню нещадно порушується. Так, 27 жовтня в боях під Донецьком загинув 25-річний мирний житель.

Раніше російське агентство РБК із посиланням на джерела в уряді РФ повідомило про наміри Кремля відмовитися від "гуманітарної підтримки окремих територій" на користь фінансування проектів у Криму та Калінінграді. Під "окремими територіями" мається на увазі Донбас, кажуть джерела видання. Щоправда, джерела в Держдумі і уряді наголошують, що, навіть якщо влада і вирішили припинити витрати на "гуманітарну підтримку" Донбасу, це не означає, що фінансова підтримка самопроголошених республік припиниться. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції