США ніколи не визнають незаконну анексію Криму – Порошенко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент України також нагадав про Будапештський меморандум, за яким США, Велика Британія, Франція та Росія гарантували територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України.

Президент Петро Порошенко під час офіційного візиту до Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії в інтерв'ю телеканалу Sky News зазначив, що США ніколи не визнають незаконної анексії Криму.

Про це повідомили у прес-службі президента України.

"Ніколи не мав сумнівів, що жоден американський президент, включаючи Дональда Трампа, ніколи не визнає незаконну анексію Криму", – зазначив глава держави.

Він також нагадав про Будапештський меморандум, за яким США, Велика Британія, Франція та Росія гарантували територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України.

Порошенко додав, що протягом тривалого часу обидві американські партії – демократів та республіканців – підтримували Україну.

"Немає сумнівів, що статус глобального лідера, який займає США, неможливо підтримувати без чіткої позиції щодо України", – наголосив Порошенко.

Глава держави зазначив, що мав декілька телефонних розмов з президентом Дональдом Трампом, зустріч з віце-президентом Майком Пенсом, ефективні розмови з держсекретарем Рексом Тіллерсоном.

"Маємо чітку позицію: нічого про Україну без України. Це був мій месседж на Мюнхенській конференції, і ми отримали підтримку від партнерів", – розповів Порошенко.

Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН погодився запровадити запобіжні заходів проти РФдля захисту національних меншин в Криму за позовом України. 

Своїм рішенням Суд ООН зобов'язав Росію утриматися від обмежень щодо кримських татар на представництво власних інтересів, включно з поновленням діяльності Меджлісу, та забезпечити поновлення освіти українською.

Окрім цього, суд наклав на обидві сторони зобов'язання уникати порушень Конвенції про запобігання усіх форм расової дискримінації. 

Відео Суд ООН зобов`язав Росію припинити дискримінацію меншин у Криму

Залиште свій коментар

Вибір редакції