"Сталевар", ковзаняр і актор з правом вето. Біографія Віталія Чуркіна

Дата публікації
"Сталевар", ковзаняр і актор з правом вето. Біографія Віталія Чуркіна

Reuters

На дипломатичній роботі Чуркін був з 1974 року.

У Нью-Йорку помер постійний представник Російської Федерації при Організації Об'єднаних Націй і в Раді Безпеки ООН Віталій Чуркін.

ТСН.ua зібрав цікаві факти його біографії.

Віталій Чуркін народився 21 лютого 1952 року в Москві. Був єдиною дитиною в сім'ї авіаційного інженера-конструктора Івана Чуркіна і домогосподарки Марії Петрівни. З дитинства займався вивченням англійської мови. Вчився добре, але золотої медалі позбувся в результаті закулісної інтриги у школі.

Актор і ковзаняр

У 13-річному віці знявся в першому фільмі дилогії про Леніна "Серце матері" у режисера Марка Донського, ще раніше — у кінофільмах "Синій зошит" (1963) і "Нуль три" (1964). Також захоплювався ковзанярським спортом, перемагав на міських змаганнях.

Дипломатична кар'єра

У 1969 році вступив на факультет міжнародних відносин МДІМВ МЗС СРСР. На дипломатичній роботі Чуркін - з 1974 року. Спочатку працював перекладачем, потім прес-секретарем.

1994-1998 роки — надзвичайний і повноважний посол Російської Федерації в Королівстві Бельгія і постійний представник при НАТО. 1998-2003 роки — надзвичайний і повноважний посол Російської Федерації в Канаді. З червня 2003 по квітень 2006 року — посол з особливих доручень МЗС Росії.

З 8 квітня 2006 року і до смерті був постійним представником Російської Федерації при Організації Об'єднаних Націй та представником Російської Федерації в Раді Безпеки ООН.

Свою роботу порівнював з працею сталеварів, мовляв, щоденний 12-годинний робочий день і періодичні нічні чатування на довгих і складних засіданнях є для нього правилом, а не винятком.

Право вето

В період своєї діяльності в РБ ООН неодноразово використовував право вето. Зокрема, 4 лютого і 19 липня 2012 року наклав вето на проекти резолюції РБ ООН щодо Сирії, 15 березня 2014 року — на проект резолюції щодо України, 29 липня 2015 року — на проект резолюції про створення міжнародного трибуналу по катастрофі рейсу MH17.

Нагадаємо, що раніше блогер Марія Генкіна дізналася, де жив у Нью-Йорку представник Росії в ООН Віталій Чуркін. Знайти фото маєтку в Мережі не вдалося.

Російська делегація залишила зал Генеральної асамблеї ООН під час виступу Петра Порошенка

Російська делегація залишила зал Генеральної асамблеї ООН під час виступу Петра Порошенка

Наступна публікація