Стало відоме ім'я "людини-павука", який рятував людей у палаючому Будинку профспілок

Дата публікації
Перегляди
28к
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Одна з головних версій підпалу будівлі – це ніби зробили спецпризначенці СБУ з підрозділу "Альфа".

Стало відоме ім'я "людини-павука", який під час пожежі в столичному Будинку профспілок у лютому заліз на п'ятий поверх, аби врятувати активістів Майдану. Хто цей сміливець, було невідомо майже два місяці.

"Ну, ніхто не ліз, а я поліз – просто був упевнений, що зможу. Чому поліз – бо потрібно було рятувати людей", - говорить студент театрального інституту, майбутній режисер Андрій Гуцов.

Тепер 23-річного Андрія усі називають героєм. А він соромиться і запевняє, так вчинив би кожний.

Тим часом учора в останню путь провели невідомого активіста Майдану, який згорів під час пожежі в Будинку профспілок. Єдине, що знають про хлопця, - це його ім'я та приблизний вік. І сподіваються таки відшукати родичів.

У Києві поховали невідомого активіста, що загинув в Будинку профспілок

У Києві поховали невідомого активіста, що загинув в Будинку профспілок

Із Святославом прощалися біля Українського дому. Закрита труна була огорнута в національний прапор. Окрім імені, про хлопця нічого не знають. 29 січня він зареєструвався як активіст Майдану під прізвиськом Боєць.

Святослав живцем згорів у Будинку профспілок. ВІн входив до громадської ініціативи Білий молот. 18 лютого під час штурму Майдану активісти боронили барикади. Востаннє хлопця бачили, коли той біг у профспілки - по "коктейлі Молотова". ПІсля того зв'язок із ним втратили.

Орієнтовно йому було від 25 до 30 років. Розповідати про себе в них не було заведено.

"50 днів шукали родичів, у нас є його ДНК-карта і будемо далі шукати родичів", - запевняє керівник штабу Нацгвардії Володимир Волков.

В останню путь Святослава проводжали активісти Майдану та випадкові перехожі - труну поставили на гармату, встелену килимом, попереду - БТР. Поховали хлопця на Аскольдовій могилі в столиці.

Скільки таких неупізнаних героїв загинуло тієї ночі в профспілках - ніхто досі не знає. У Службі безпеки України лише кажуть, що на даху профспілок висадилось 108 спецпризначенців підрозділу "Альфа". Підтверджують, там справді застосовували зброю. Про те, хто підпалив профспілки, говорити не хочуть.

"Слідство перевіряє версію, що основна причина підпалу Будинку профспілок - це таки причини, обумовлені діями спецпідрозділу "Альфа", - говорить генпрокурор Олег Махніцький.

Голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради Геннадій Москаль переконаний, що пожежа почалася за 15 хвилин до початку штурму і це справа рук підрозділу "Альфа". Всередині спецпризначенці використовували напалм.

"Я водив на експертизу старих працівників, які ще працювали в пожежній охороні Міністерства внутрішніх справ України. Вони сказали, що це робили напалмом повністю, тобто це не від шин загорілося. Як версія - зайнявся останній поверх. Випалювали кожну кімнату", - підкреслює Москаль.

Очевидці з Майдану говорять, що Будинок профспілок підпалювали з двох сторін – зі сторони внутрішніх військ також ніби полетіла якась "вогняна капсула".

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
28к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація