Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Стало відомо, чим нова концепція зовнішньої політики РФ відрізняється від старої

Більшість пунктів залишилися колишніми, але деякі положення змінилися.

1 грудня була опублікована нова концепція зовнішньої політики Росії. Її минула версія, підписана у 2013 році, втратила чинність. У квітні глава МЗС Сергій Лавров пояснив написання нової концепції мінливої міжнародної ситуацією.

Про це пише "Дождь".

Більшість пунктів залишилися колишніми, але деякі положення змінилися. Підписана в 2013 році концепція свідчила, що в світі знижується небезпека розв'язання великомасштабної війни, в тому числі ядерної", через що змінюється військове співвідношення сил між різними державами і групами держав. У новій концепції говориться, що в міжнародних відносинах виріс "фактор сили", а "існуючі військово-політичні союзи не здатні забезпечити протидію всьому спектру сучасних викликів і загроз".

Після анексії Криму в 2014 році Росія втратила членство в "Великій вісімці", згадка про яку зникло з нової концепції. Україна також більше не згадується в якості пріоритетного партнера Москви.

Якщо в 2013 році проголошувалася інтеграція Росії у глобальні процеси, то в цьому документі нічого подібного немає. У новій концепції додався пункт про те, що "Росія залишає за собою право жорстко реагувати на недружні дії, у тому числі шляхом зміцнення національної оборони і прийняття дзеркальних або асиметричних заходів".

Що стосується договору з США про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь, то тепер Росія надає йому "важливе значення, а не "пріоритетне", як було в минулій концепції.

У новій концепції виражається лише обережний оптимізм на поліпшення відносин, і це важлива відмінність.

У заключним пункті концепції 2013 року було написано: "Здійснення державної зовнішньої політики Росії покликане створювати сприятливі умови для реалізації історичного вибору народів Російської Федерації на користь правової держави, демократичного суспільства, соціально орієнтованої ринкової економіки". З нової концепції цей пункт прибрали.

Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін збирається розвивати відносини з Україною за умови дотримання національних інтересів.

"Російська Федерація зацікавлена у розвитку всього різноманіття політичних, економічних, культурних та духовних зв'язків з Україною на основі взаємоповаги, налагодження партнерських відносин при дотриманні своїх національних інтересів", - наголошується в тексті документа.

Залиште свій коментар

Вибір редакції