Стало відомо, хто фінансував перед виборами "Опозиційну платформу - За життя"

Дата публікації
Стало відомо, хто фінансував перед виборами "Опозиційну платформу - За життя"

"Опозиційна платформа - За життя"

У другому кварталі партія отримала майже 62 мільйони гривень внесків.

Протягом квітня-травня цього року на рахунок партії "Опозиційна платформа – За життя" надійшло 61,9 млн грн внесків – 45 млн грн від фізичних та 16,9 млн грн від юридичних осіб.

Про це зазначено у фінансовому звіті партії за ІІ квартал 2019 року, опублікованому на сайті НАЗК, пише рух "Чесно".

Серед донорів ОПЗЖ - Сергій та Юлія Льовочкіни, Марина та Григорій Суркіси, брати Козаки, Нестор Шуфрич і десяток підприємців з Бердянська, пов'язаних з нардепом Олександром Пономарьовим.

Отримані гроші партія використала на гроші застави ЦВК перед виборами (майже 11 млн грн), ще 26 млн грн – переказали в червні на рахунок свого виборчого фонду. Тож Льовочкіни, Суркіси, Козаки та Шуфрич фактично профінансували виборчу кампанію партії. Саме завдяки тому, що ОПЗЖ збирала кошти на поточний рахунок, а не на виборчий, партія змогла уникнути оприлюднення імен донорів своєї кампанії у проміжному фінансовому звіті, що подається за тиждень до виборів. І лише зараз, коли ОПЗЖ подала звіт за ІІ квартал, стали відомі імена частини спонсорів її виборчої кампанії. Імена ще частини внескодавців буде зазначено у звіті за ІІІ квартал 2019 року.

ЧЕСНО
ЧЕСНО

Нагадаємо, днями президент України Володимир Зеленський анонсував "гучну історію, яка дуже погано закінчиться" щодо фінансування ОПЗЖ. Один із лідерів цієї партії Віктор Медведчук відповів Зеленському, що "вважає ці звинувачення чи критику абсурдними, тому що партія є прозорою у своєму фінансуванні".

 

Наступна публікація