Стало відомо, хто з єпископів УПЦ МП побував на зустрічі з Порошенком

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На заході були присутні ті представники церкви, які підтримують об'єднання.

Президент України Петро Порошенко таки провів зустріч з представниками Української православної церкви Московського патріархату. Як повідомляла ТСН, зустріч відбулася увечері 13 листопада в "Українському домі".

За інформацією "Релігійної правди", на зустріч із Порошенком прибули три архієреї УПЦ МП: митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), митрополит Вінницький та Барський Симеон та архієпископ Новокаховський та Генічеський Філарет.

Директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко після завершення зустрічі розповів журналістам, що на ній були ті представники УПЦ МП, що підтримують об'єднання українських церков, передає Українська служба Бі-бі-сі.

За словами Павленка, на зустрічі Порошенко розповів про свої  переговори із Вселенським патріархом, а представники УПЦ МП висловили свою підтримку автокефалії церкві в Україні.

Він додав, що прихильників автокефалії серед єпископів УПЦ МП набагато більша, ніж тих, хто був на зустрічі із Порошенком.

Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент у коментарі BBC заявив, що не знає про цю зустріч. За його словами, "з президентом може зустрічатися будь-хто, у нас єпископи вільні люди, громадяни України з усім спектром всіх прав, і вони можуть зустрічатися з будь-ким".

ВідеоЗустріч Порошенка та єпископів УПЦ МП скасували

Зустріч президента Петра Порошенко з Єпископатом церкви Московського патріархату не відбулася. Протягом цілого дня перемовники чекали один одного в різних місцях: панотці у Лаврі, президент для зустрічі підготував  Український дім. 

Зустріч Порошенка та єпископів УПЦ МП скасували

Раніше повідомлялося, що зустріч між президентом України Петром Порошенком та єпископами УПЦ Московського патріархату, яка мала відбутися 13 листопада, скасували. Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділення УПЦ МП архієпископ Клімент розповів, що спочатку місце зустрічі перенесли з Києво-Печерської лаври в будівлю Українського дому. А потім стало відомо, що вона взагалі не відбудеться.

Архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря зі свого боку повідомив, що запрошені на зустріч архієреї "сидять за зачиненими дверима в Лаврі". Він додав, що "зранку збирався Синод МПвУ з очевидним натяком: хто з архієреїв не підкориться розпорядженням Митрополії (по факту ж - інструкціям з Москви) - той рішенням Синоду сьогодні ж позбудеться посади". 

На Банковій наголошують, що Порошенко залишається відкритим для діалогу з представниками Української православної церкви Московського патріархату. Президент кілька тижнів тому ініціював зустріч з усіма архієреями Московського патріархату в Україні та запросив їх до "Українського дому". "Але той, хто не хоче результату, шукає причин для відмови. Так і велика частина архієреїв УПЦ (МП) почала шукати пояснення, щоб не прийти на зустріч: мовляв, місце не підходить", – пояснили в адміністрації. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції