Стало відомо, коли Франція оголосить про відправлення своїх інструкторів до України — Reuters

Стало відомо, коли Франція оголосить про відправлення своїх інструкторів до України — Reuters

Президент Франції Еммануель Макрон / Фото: Associated Press

Спочатку Франція планує відправити до України кілька інструкторів для "оцінки можливостей", а згодом ця кількість значно зросте.

Франція незабаром може відправити військових інструкторів до України. Про це держава нібито оголосить під час візиту президента Володимира Зеленського на початку червня.

Про це пише Reuters з посиланням на джерела.

За словами дипломатів, Париж сподівається сформувати і очолити коаліцію країн, які запропонують таку допомогу Києву у військових зусиллях, навіть попри те, що деякі з його партнерів з Європейського Союзу побоюються, що це може спровокувати прямий конфлікт з Росією.

Двоє дипломатів розповіли агентству, що Франція спочатку відправить обмежену кількість персоналу для оцінки можливостей місії, а потім — кілька сотень інструкторів.

Співрозмовники агентства зазначили, що навчання буде зосереджене на розмінуванні, підтримці обладнання в робочому стані і технічному досвіді для військових літаків.

Париж також фінансуватиме, озброюватиме і тренуватиме українську моторизовану бригаду.

"Домовленості дуже просунуті, і ми можемо очікувати чогось наступного тижня", – сказало одне з джерел.

Нагадаємо, раніше головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, який підписав документи, що дозволять першим французьким інструкторам відвідати українські навчальні центри, привітав ініціативу Франції направити до України інструкторів для підготовки українських військовослужбовців.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація