Парламентарі готують звернення ВР через те, що Росія продовжує утримувати українських моряків.
Комітет Верховної ради у закордонних справах 1 липня розгляне ситуацію з поверненням російської делегації в ПАРЄ та постанову про звільнення Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ України і призначення на його місце Вадима Пристайка.
Про це на своїй сторінці у Facebook написала голова комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко.
"1 липня - засідання Комітету у закордонних справах: про призупинення участі Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи у роботі Асамблеї до виконання Російською Федерацією низки умов щодо заручників, українських військових моряків та кримських татар", - повідомила вона.
За словами Гопко, також на засіданні розглядатиметься питання про відкликання запрошення на дострокові парламентські вибори в Україні для делегації ПАРЄ.
До того ж комітет розгляне проєкти постанов про звільнення Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ України та про призначення Вадима Пристайка.
У закритому режимі буде обговорено забезпечення юридичного супроводу міжнародних судових позовів України проти РФ з метою захисту національних інтересів України та перспектив виконання рішень міжнародних судових інстанцій в подальшому, а також про підготовку Звернення Верховної Ради України у зв’язку із відмовою Російської Федерації виконувати рішення Міжнародного трибуналу ООН і продовженням утримання РФ українських військовослужбовців, незаконно затриманих 25 листопада, та інших політичних в’язнів.
1 липня - засідання Комітет у закордонних справах 1. Про призупинення участі Постійної делегації Верховної Ради...
Опубликовано Hanna Hopko Четверг, 27 июня 2019 г.
Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.
У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.
Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.
26 червня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, згідно з якою відновила повноваження Російської Федерації в повному обсязі. За резолюцію без санкцій проти Росії віддали 116 голосів, 52 - проти, 15 - утрималися. У резолюції йдеться, що РФ порушила принципи Ради Європи, однак обмежилися лише п'ятьма вимогами.
Україна пропонувала розширити цей список новими порушенням у анексованому Криму і на окупованому Донбасі, але правки були відхилені.