Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Стало відомо, коли Луценко поїде до Гааги на переговори щодо злочинів проти Майдану

Генпрокурор хоче, щоб Верховна Рада невідкладно проголосувала за заочне засудження Януковича і його оточення.

Генпрокурор Юрій Луценко у 20-их числах листопада має намір провести в Гаазі переговори з представниками Міжнародного кримінального суду щодо підслідності розслідування злочинів проти активістів Євромайдану.

Про це Луценко повідомив журналістам після зустрічі з членами сімей Героїв Небесної Сотні, інформує "Інтерфакс-Україна".

Як зауважив генпрокурор, представники МКС сумніваються в тому, що події на Майдані можуть бути безпосередньо предметом розгляду в Гаазі, тому що для цього потрібно довести, що в Україні немає можливості проводити слідство і суд з цих питань.

За його словами, Україна дійсно може вести слідство і суд (хоча б заочний) за цими злочинами, але під час консультацій з представниками МКС було знайдено розуміння, що події на Майдані Незалежності в Києві в 2014 році стали лише частиною ланцюга, який привів до війни в Україні, що вже підпадає під юрисдикцію МКС.

"Наша версія, яку я збираюся обговорити в Гаазі, зводиться до наступного: Янукович і його оточення спочатку з метою втримати свою владу для грабежу країни пішли на тиск проти демонстрантів, які виступали проти його курсу, потім на їх фізичне знищення, потім він перелетів на Схід України і намагався розколоти країну, коли це не вдалося, він перелетів на територію Росії, а потім в Крим для того, щоб "освятити" анексію Криму... Фактичний склад державної зради, який призвів до того, що з великою часткою ймовірності є підслідністю МКС" , - пояснив Луценко.

Зважаючи на це, на думку генпрокурора, події на Майдані в Києві і події в Харкові, Донецьку, Одесі та інших містах України, а потім бойові дії на сході країни привели до військових злочинів. Він зазначив, що МКС були задоволені кількістю та якістю матеріалів, які були надані їм військовою прокуратурою України.

Генпрокурор також повідомив, що проситиме президента Петра Порошенка внести до Верховної Ради як невідкладний розроблений ГПУ законопроект про внесення змін до закону про заочне засудження для його застосування щодо екс-президента Віктора Януковича і його оточення.

"Проблема, яка обговорювалася сьогодні - це питання заочного засудження. Є два закони. Один за іронією долі був прийнятий ще при Януковичі. Згідно з ним, є ряд проваджень, які можна направляти до суду. Тому що там є відповідні міжнародні рішення… Є також інший закон, який був прийнятий одночасно з моїм призначенням на посаду (генпрокурора – ред.). Низка юристів кажуть, що він недосконалий. Генпрокуратура розробила проект змін до цього закону, щоб уникнути можливих звинувачень з боку Європейського суду з прав людини... і вибіркового правосуддя", – сказав Луценко.

Генпрокурор зазначив, що цей закон обговорювався з рідними Героїв Небесної Сотні і узгоджений з ними.

"І я звернувся з дорученням... звернутися до президента, щоб зробити цей законопроект невідкладним. Також звернуся до Верховної Ради з проханням розглянути його, і буду аргументувати, чому він потрібен", - розповів Луценко.

Він також зазначив, що наразі в Печерському районному суді Києва немає жодного судді, який може слухати справи проти Януковича, але є 4 вакансії, які треба оперативно заповнити.

За словами Луценка, ці справи можуть слухатися в інших судах, крім Печерського райсуду. Справи щодо Януковича і його оточення будуть передаватися до суду у міру їх готовності, і вироки щодо них можна очікувати вже в 2017 році.

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура України готова до кінця року передати до суду справу про державну зраду Віктора Януковича та його перехід на бік ворога. Генпрокурор назвав чотири пріоритетних процеси, які незабаром почнуться в судах. Головний – це узурпація влади екс-президентом, доведення до зубожіння ЗСУ та втеча до Росії. Інший пріоритет – це економічні злочини Азарова, Клюєва, Клименка, Арбузова та Бойка. Прокуратура квапиться, бо банки зберігають свої архіви лише п'ять років. Інформацію за 2011 рік уже не всі надають. Окремою справою виділена приватизація "Укртелекому" через офшори. І четвертий епізод – тиск на релігійні конфесії. 

Відео Горбатюк заявив, що справу злочинів Януковича передати до суду до кінця року неможливо

Залиште свій коментар

Вибір редакції