Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Стало відомо, коли НАТО може підтвердити український статус країни-аспіранта

Розраховуємо, що всі 29 членів НАТО ще раз підтвердять, що вони визнають суверенітет України - заявили українські дипломати.

Україна розраховує, що на липневому саміті НАТО глави країн-членів альянсу підтвердять її статус аспіранта.

Про це заявив голова представництва України при НАТО Вадим Пристайко, - пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми розраховуємо, що глави держав підтвердять за Україною статус аспіранта. Це визнання того, що ми на правильному шляху і хочемо стати членами альянсу... Також розраховуємо, що всі 29 членів НАТО ще раз підтвердять, що вони визнають суверенітет України", - йдеться у повідомленні.

Дипломат наголосив, що поки що не йдеться про набуття Україною членства в НАТО, однак Київ уже продемонстрував певні досягнення на цьому шляху.

ВідеоОфіційного статусу аспіранта НАТО Україні ніхто не давав, - експерти

Публікація на сайті НАТО спричинила неабиякий конфуз. На сайті Альянсу надрукували реліз, який підтверджує Євроатлантичні наміри України. Чимало ЗМІ зрозуміли це, що Україна стала аспірантом НАТО. Навіть чиновники вітали Україну із цим досягненням. Утім експерти кажуть - радіти зарано.

Офіційного статусу аспіранта НАТО Україні ніхто не давав, - експерти

При цьому він сподівається на консолідовану позицію Угорщини щодо українського питання.

"Угорщина лікує наших солдатів і бере участь у спільних навчаннях. Вона розуміє, звідки можуть прийти танки на її територію. І це не Україна", - додав дипломат.

Із плюсів аспірантства  - можливість долучитися до Плану дій щодо членства в організації. Хоча і без цього статусу про такий намір заявив Петро Порошенко. "Наша наступна амбіція – План дій щодо членства для України. Саме цьому був присвячений мій лист Єнсу Столтенберґу в лютому 2018 року, де мною було офіційно зафіксовано прагнення України стати членом Альянсу", - наголосив президент. Свій коментар щодо релізу НАТО глава держави завершив словами: "Впевнено рухаємося вперед".

Але в самому альянсі нагадують, що ні аспірантсво, ані перспектива членства не означає, що країна гарантовано стане членом організації, а надто, що згідно зі статутом НАТО, членами можуть стати лише ті країни, де немає суперечок за територію.

Тож поки триває конфлікт на окупованому Донбасі та підвішеним залишається питання Криму, про членство точно не йтиметься. Але безперечний плюс, який із цього може дістати Україна - це зміцнення війська та реформи. Що і без членства вкрай важливо, наголошують експерти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції