Стало відомо, які повноваження "Народний фронт" хоче відібрати у Порошенка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Законопроект НФ про зміни до Конституції передбачає позбавлення частини повноважень президента. 

Законопроект змін до Конституції, який підготували юристи партії "Народний фронт", передбачає позбавлення частини повноважень президента України та пропонує проводити вибори глави держави у стінах Верховної ради. 

Про це йдеться у статті "Народний фронт" шантажує Порошенка незручною Конституцією і президентськими виборами"

Цей документ датований червнем 2017 року, ним, зокрема, пропонується скорочення кількості народних депутатів – з 450 до 300 обранців. 

Згідно з текстом, у Порошенка відбирають право впливати на призначення у Кабмін, подавати кандидатури до Верховної ради голови Нацбанку, генерального прокурора і членів ЦВК, призначати та звільняти керівника антимонопольного комітету та керівника фонду держмайна. Також законопроектом пропонується позбавити впливу президента на формування складу Нацради з питань телебачення та радіомовлення. 

У той же час значно посилюється роль Кабінету міністрів. Без дозволу уряду президент не зможе призначати навіть послів іноземних держав чи оголошувати повну чи часткову мобілізацію. 

Фактично законопроект залишає голові держави лише можливість призначення голови СБУ та керівника Генштабу. Також він може достроково припиняти повноваження Верховної ради, ветувати законопроекти та призначати Всеукраїнський референдум.

Найцікавіший момент законопроекту НФ – це вибори президента у стінах парламенту. 

Законопроект передбачає, що для висунення кандидата в президенти необхідне письмове подання не менш як однієї п'ятої складу ВР.  Кандидат, який набирає більше двох третин, тобто 201 і більше голосів, під час першого голосування, – стає президентом. Якщо до другого туру виходять двоє і набирають однакову кількість голосів, президентом обирається той, хто набрав більше голосів у першому турі.

Як ідеться в статті ТСН.ua, Порошенко про такі "реформи" не хоче навіть чути.

"На пропозиції Авакова президент сказав: "У нас вже існує дуалізм влади. Я готовий навіть провести референдум з цього приводу. Але я ніколи не піду на такі зміни до Конституції, тому що наступний крок – федералізація. Я не допущу федералізації", – переказує реакцію Порошенка один з його соратників. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції