STAND for Ukraine: у Конгресі США незабаром розглянуть законопроект про підтримку України

Дата публікації
STAND for Ukraine: у Конгресі США незабаром розглянуть законопроект про підтримку України

american-life.biz

Законопроект STAND for Ukraine забороняє визнання США анексії Криму Росією, включно з друком мап, на яких півострів позначається російським.

На розгляд Палати представників Конгресу США внесено законопроект "Про підтримку стабільності і демократії в Україні", або STAND for Ukraine.

Про це інформує "Голос Америки".

На попередньому скликанні Конгресу подібний законопроект не встигли проголосувати, тому з нового року процес розпочинається з початку.

Законопроект STAND for Ukraine забороняє визнання США анексії Криму Росією, включно з друком мап, на яких півострів позначається російським. Також законопроект "Про підтримку стабільності і демократії в Україні" надає статус закону санкціям, запровадженим президентським указом через дестабілізацію ситуації в Україні та спробу анексії Криму.

Він дає президенту повноваження запроваджувати нові санкції проти причетних до порушення прав людини на територіях, окупованих чи контрольованих Росією, та вимагає від президента США впливати на НАТО з тим, щоб жодна країна Альянсу не передавала предмети оборонного характеру чи послуги Росії до тих пір, поки вона утримує частину території України.

Нагадаємо, що попередній законопроект, зареєстрований у квітні минулого року, мав двопартійну підтримку. 19 республіканців та 18 демократів поставили під ним свої підписи. Нинішній директор ЦРУ Майк Помпео, тоді – конгресмен-республіканець – один з них. У вересні минулого року законопроект був проголосований в Палаті представників. Якщо б він тоді був підтриманий і в Сенаті та підписаний тодішнім президентом Бараком Обамою, це практично б унеможливило визнання Криму російським та скасування частини російських санкцій новою адміністрацією.

 

Проте Сенат не встиг до різдвяних канікул винести його на голосування. Проти законопроекту лобіював нафтовий гігант ExxonMobil, колишній голова якого Рекс Тіллерсон, сьогодні очолює Державний департамент США.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що міністр МЗС України Павло Клімкін та Тіллерсон під час своєї зустрічі у Вашингтоні обговорювали шляхи впливу на поведінку Росії, щоб змусити виконувати її Мінські домовленості.

Міністр МЗС Клімкін вирушив до США із дипломатичним візитом

Міністр МЗС Клімкін вирушив до США із дипломатичним візитом

Наступна публікація