Стартували вибори до Верховної Ради України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

208 тисяч виборців змінили місце голосування і обиратимуть партійний список у бюлетені.

В Україні стартувало голосування на виборах до парламенту. 

Дільниці відкрились о 8:00 і будуть закриті о 20:00. Виборці зможуть проголосувати за партійний список, в якому буде 22 політичні сили, а також за кандидата від мажоритарного округу. Останнім не зможуть скористатися ті, хто змінив місце для голосування. Таких нараховується понад 208 тисяч виборців. 

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від "Народного фронту". На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв'язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори відбуватимуться за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів, які виготовить "Поліграфічний комбінат "Україна". Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції