Стіни камер Лук'янівки покриті страшним грибком, а в'язнів годують "лайном"

Дата публікації
Перегляди
6995
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Стіни камер Лук'янівки покриті страшним грибком, а в'язнів годують "лайном"

Таким грибком вкриті стіни камер у СІЗО

Журналісти провели унікальне дослідження та зазирнули у камери Лук'янівського СІЗО.

Журналіст телеканалу ТВі Костянтин Усов провів безпрецедентне розслідування, у якому показав справжні умови, у яких перебувають в'язні Лук'янівського СІЗО.

Журналісти створили у СІЗО власну, постійно діючу агентурну мережу з в'язнів. Протягом 6 місяців кожної ночі Усов знайомився та схиляв на свій бік в'язнів з усіх куточків тюрми, комусь допомагав із правознавством, до когось приходив на суди і тиснув руку, у кого не було родичів на волі – передавав цигарки та продукти, регулярно поповнював рахунки їхніх телефонів. Вже через місяць такої роботи журналіст знав у СІЗО все та всіх.

Журналіст також через систему посередників передав у СІЗО телефони з телекамерами для того, щоб можна було записати на відео життя у камерах. Як виявилось, наглядачі Лук'янівки за хабар у 400 грн самі проносять в'язням всередину телефони, самі їх конфісковують і самі можуть за гроші повертати.

Отримані з СІЗО відеоролики шокували журналістів. За розмірами камера настільки мала, що білизна сохне під стелею, стіни обшарпані, поличок не вистачає, тож ковбаса висить на стіні, приліплена скетчем. Матраци та білизну видає СІЗО, вони старі, брудні і смердять чимось на кшталт оцту. Туалет – прямо в камері, без системи змиву. І описана камера у СІЗО вважається шикарною, бо у ній утримуються лише чотири особи. Набагато гірше виглядає камера, у якій сидять 30 осіб.

Справжні життя у тюрмі починається вночі. Ув'язнені запускають тюремну пошту – це система мотузок, які з'єднують усі камери тюрми, подібно павутинню. У тюрмі існує ціла система товарообігу: сигарети, продукти, листи – усі комусь щось передають. Існує і так званий общак – продукти та предмети побутової необхідності складують у котлових камерах, за потреби з цього резерву тюрма допомагає новеньким чи бідним.

Ув'язнених водять митись лише раз на тиждень, і навіть взимку вода холодна. Алкоголь у стінах СІЗО заборонений, але в'язні з підручного приладдя примудряються робити самогонні апарати і виготовляти міцний напій.

В'язнів годують такою субстанцією

Окрема історія – це їжа, яку дають в'язням, усі від неї плюються. Від лише одного вигляду цих харчів може знудити, а в'язні їх називають не інакше як "лайно".

Але крім тюремної специфіки та жахливого побуту у Лук'янівці є й відверто небезпечні проблеми. У в'язниці небезпечними для дихальної системи плантаціями грибку вражені стіни всіх камер. Журналісти провели унікальний експеримент і зробили аналіз, який саме це грибок. В'язень зібрав зразки грибку та води, яку п'ють ув'язнені, та передав їх журналістам, які, у свою чергу, віднесли отримані зразки у лабораторію на біохімічний аналіз.

Виявилось, що вода у СІЗО не тільки брудна, а й містить високий відсоток небезпечного хлору, який не випаровується при кип'ятінні та викликає у людини рак.

Результати вивчення грибкового ураження на стінах взагалі вийшли за межі навіть найстрашніших прогнозів. Відповідно до висновку експертів, на стінах СІЗО живуть десятилітні плантації грибка роду Aspergillus, який проникає у людину через дихальні шляхи, однак може вражати не тільки легені, а й центральну нервову систему, стравохід і статеву систему, зустрічаються випадки аспергільозного менінгіту та енцефаліту, дуже часто він викликає астму і провокує рак легенів.

Журналістам вдалося відзняти умови утримання людей в СІЗО

Журналістам вдалося відзняти умови утримання людей в СІЗО

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6995
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація