"Стояло 18 пам'ятників кату українського народу і безліч вулиць Леніна": Рудик пригадав, як зносили радянські пам'ятники у Києві

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Стояло 18 пам'ятників кату українського народу і безліч вулиць Леніна": Рудик пригадав, як зносили радянські пам'ятники у Києві

Рудик наголосив, що неприйнятно, коли вшановують пам'ять мільйонів загиблих у Голодоморі, а паралельно стоять пам'ятники лідерам радянської України.

У Києві до декомунізації, п'ятнадцять років тому, стояло 18 пам'ятників Леніну, чимало вулиць в Україні носили його ім'я. Але на 25-й рік незалежності їхня кількість суттєво зменшилася. Також у столиці були пам'ятники Станіславу Косіорові, якого визнали одним із організаторів Голодомору 1932–1933 років, та депутату Державної думи Російської імперії Григорію Петровському.

Про це заявив народний депутат від партії "За майбутнє" Сергій Рудик в прямому ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" 29 квітня.

"На момент, коли я став головою постійної комісії Київради як депутат і заступником голови КМДА (це 2006 рік. - Ред), ми нарахували в Києві 18 пам'ятників Леніну на чолі з головним Леніним, який стояв на Бессарабці. 18 пам'ятників кату українського народу, ідеологу нелюдського режиму, який жодного разу не був в Україні! Вулиць Леніна в Україні була безліч. Це була центральна вулиця кожного міста, села, селища в нашій державі. І от на 25-й рік незалежності їх в Україні було 2 тисячі", - зазначив Сергій Рудик.

Крім того, Рудик нагадав, що Косіор був один з трьох керівників радянської України часів Голодомору, результатом діяльності якого було чимало жертв. А тому неприйнятно, коли в Україні вшановують пам'ять мільйонів загиблих у Голодоморі, а паралельно стоять пам'ятники лідерам радянської України.

"Уявляєте ситуацію: Ющенко - президент. Дослідження Голодомору, геноциду, книжки пам'яті, меморіал жертв Голодомору. Ми щороку наприкінці листопада вшановуємо пам'ять мільйонів загиблих. А паралельно в Україні стоїть три пам'ятника лідерам радянської України, які причетні до цього Голодомору. Мені як заступнику голови КМДА здалося це кощунством", - заявив він.

А тому, як пояснив Рудик, він підготував проєкт розпорядження голови КМДА, який офіційно підписав тодішній мер Леонід Черновецький. І в результаті зняли цей пам'ятник. Згодом демонтували пам'ятник і Петровському. 

"Цей процес супроводжувався великими протестами чинних політиків - тих самих комуністів. Але віддаю належне Черновецькому, електоральна база якого була якраз люди, які вірили у протилежну частину міфологізації, але він це розпорядження підписав. Думаю, що він розумів, що комуністична ідеологія і дії перших осіб радянської України несумісні зі здоровим ґлуздом. До речі, це приклад, як політик може стати над власними електоральними здобутками потенційними заради визнання цієї історичної справедливості", - висловився Рудик.

Читайте також:

  • Сім років тому в Україні почався Ленінопад: як скидали пам'ятники та де їм знайшли цікаве застосування 
  • У Харкові активісти "декомунізували" барельєф з Леніним у міськраді, але ненадовго 
  • Декомунізація: в Харкові поліція перевіряє факт відновлення барельєфу з Леніним

Нардеп від "За майбутнє": "Дії перших осіб радянської України несумісні зі здоровим ґлуздом"

Нардеп від "За майбутнє": "Дії перших осіб радянської України несумісні зі здоровим ґлуздом"

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація