Суд дозволив обшуки у компанії, пов'язані із "урановими схемами" Мартиненка

Слідчі дії проводитимуть у Казахстані.

Солом'янський суд Києва дозволив казахським силовикам провести обшуки у компанії "Эксимбанк Казахстан" в Астані та вилучити докази щодо схем закупок урану українським підприємством "СхідГЗК".

Ухвала суду була прийнята 18 січня, повідомляє "Українська правда". 

Зокрема, силові структури держави отримали дозвіл на вилучення документів щодо рахунків казахського "Степногорського гірничо-хімічного комбінату", які використовувалися у період з 25 липня 2014 року по 1 січня 2016 року; руху коштів на цих рахунках  із зазначенням платників та отримувачів коштів, дат, сум та іншої інформації; документів щодо осіб, які мали або мають право розпоряджатися коштами на вказаних рахунках.

Видання уточнює, що дозвіл був наданий після звернення детектива НАБУ, який проводить розслідування цієї справи. У даних бюро вказується, що посадові особи українського "Східного гірничо-збагачувального комбінату" уклали договір із австрійською Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft mbH, знаючи, що ця компанія є лише посередником і не надає жодних послуг.

За вказаною схемою "СхідГЗК" переплатив 20 мільйонів доларів, а урановий концентрат поставив казахстанський "Степногорський гірничо-хімічний комбінат".

Натомість раніше колишній партнер екс-нардепа Миколи Мартиненка Давид Жванія заявляв, що Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft mbH належить саме Мартиненку. 

Нагадаємо, народний депутат від фракції "Блоку Петра Порошенка" Сергій Лещенко на підставі отриманих документів повідомив, що проти Мартиненка порушена кримінальна справа у Швейцарії. Серед документів є і текст запиту від 31 березня 2015 року віце-прокурора Швейцарської Конфедерації Урса Келі на ім'я глави ГПУ Віктора Шокіна з проханням допомогти в розслідуванні швейцарської справи Мартиненка.

Згідно із документами, панамська компанія Миколи Мартиненка Bradcrest Investments нібито отримувала на свій рахунок комісію від контракту між державною компанією "Енергоатом" і чеським заводом Skoda в розмірі 15-20% від постачань устаткування на атомні електростанції.

За даними Сергія Лещенка, контракт був укладений ще в 2008 році. Компанія політика повинна була "просувати продаж і послуги Skoda на українському ринку". При цьому, комісійні Bradcrest отримувала як компенсацію за підписані та реалізовані контракти.

"При цьому Мартиненко всі ці роки був головою комітету з питань енергетики Верховної Ради, а також неформальним куратором "Енергоатому" на найвищому державному рівні", - стверджував нардеп пропрезидентської фракції.

22 грудня Верховна Рада ухвалила рішення про позбавлення депутатського мандата представника фракції "Народний фронт" Миколи Мартиненка. Заяву про відмову від мандату політик подав самостійно.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: