Суд дозволив слідчому у справі Януковича вилучити у Кремлі його звернення до Путіна

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Суд дозволив слідчому у справі Януковича вилучити у Кремлі його звернення до Путіна

УНІАН

Слідство отримало доступ до усіх документів за підписом Януковича, які зберігаються в Адміністрації президента РФ.

Печерський райсуд Києва надав слідчому тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні Адміністрації президента Росії Володимира Путіна.

Відповідне рішення було ухвалено 14 грудня у справі щодо державної зради позбавленого звання президента України Віктора Януковича.

"Надати старшому слідчому в особливо важливих справах Головної військової прокуратури ГПУ Приймачку Вадиму Вікторовичу, а також представникам компетентних органів Російської Федерації, до яких слідчий чи прокурор звертатимуться із запитом про надання міжнародної правової допомоги, можливість тимчасового доступу до речей і документів, котрі знаходяться у володінні Адміністрації президента РФ", - йдеться у документі.

Зазначимо, таким чином суд задовольнив клопотання слідчого, який хоче ознайомитися з оригіналами заяви Януковича від 1 березня 2014 року на ім'я президента Росії Володимира Путіна з проханням використати Збройні сили РФ на території України, а також інших звернень Януковича до Путіна, починаючи з 1 березня 2014 року, та вилучити їх.

За словами Приймачка, здійснити виїмку документів потрібно для проведення почеркознавчої експертизи належності підпису Януковичу у заяві від 1 березня 2014 року, про яку заявляв постійний представник РФ при ООН на 7124-му засіданні Ради Безпеки ООН.

Окремо наголошується, що ухвала діятиме 30 днів, починаючи з дня ухвалення рішення слідчим суддею, та не підлягає оскарженню.

"У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів", – сказано в рішенні суду.

Нагадаємо, адвокат екс-президента України Віктора Януковича Віталій Сердюк повернув до Генеральної прокуратури України повідомлення про підозру. Його було зачитано Януковичу генеральним прокурором Юрієм Луценком в Святошинському районному суді Києва у перерві засідання по справі 5 колишніх співробітників "Беркута".

Також нагадаємо, 15 грудня, у Дорогомиловському районному суді Москви триває процес щодо визнання подій в Україні 2014 року державним переворотом. Відповідний позов до суду подав колишній депутат Верховної Ради від Партії регіонів Володимир Олійник. Рішення Генпрокуратури України про відмову порушувати відповідну кримінальну справу він назвав "свідченням узурпації влади".

Позбавлений звання президента України Віктор Янукович назвав події 2014 року державним переворотом, підтримавши позов свого колишнього соратника Володимира Олійника. Про це він заявив під час виступу на засіданні Дорогомиловського суду Москви, де перебував як зацікавлена особа за позовом.

За його словами, в результаті незаконних дій Ради були ухвалені закони, які не відповідають Конституції України, зокрема, щодо його відсторонення від обов'язків.

Наступна публікація