Суд дозволив виділяти агітаторам гроші на їжу та проїзд лише з виборчих фондів - ЦВК

Суд дозволив виділяти агітаторам гроші на їжу та проїзд лише з виборчих фондів - ЦВК

Фото: УНІАН

Проведення агітації можливе лише на безоплатній основі, проте агітаторам замість зарплати зможуть компенсувати різні витрати.

Верховний суд України підтвердив легітимність рішення Центральної виборчої комісії щодо розмежування підкупу виборців і проведення передвиборної агітації.

Про це повідомили у прес-службі ЦВК.

"4-5 березня Верховний суд виніс рішення у справах за позовами кандидатів на пост президента України Анатолія Гриценка і Віталія Купрія до Центральної виборчої комісії щодо правомірності постанови Комісії № 376 "Про Роз’яснення щодо реалізації положень частини 6 статті 64 Закону України "Про вибори Президента України". Судом було всебічно проаналізовано правову позицію кожної зі сторін. Всі заявлені документи були предметом судового розгляду. Рішеннями двох колегій Верховного суду було встановлено, що постанова ЦВК прийнята в межах її компетенції з метою однакового застосування, забезпечення реалізації і захисту конституційних виборчих прав громадян під час виборчого процесу з виборів президента України", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, ухвалене Комісією роз'яснення стосується питання відокремлення непрямого підкупу виборців під час агітації від заборон та обмежень, передбачених законом у період передвиборчої кампанії.

"Відповідною законодавству встановлена і вимога Комісії щодо неухильного здійснення фінансування проведення передвиборної агітації виключно через виборчі фонди, що зокрема має стосуватися необхідності відшкодування витрат фізичних осіб, залучених до безпосереднього здійснення заходів передвиборчої агітації на безоплатній основі, на телефонні послуги, проїзд, харчування, проживання та інші витрати в разі здійснення передвиборчої агітації в іншому населеному пункті тощо", - додали у ЦВК.

Кандидати в президенти звинувачують одне одного в масовому підкупі виборців

Кандидати в президенти звинувачують одне одного в масовому підкупі виборців

Окрім цього було підтверджено, що роз'яснення і рекомендації ЦВК можуть стосуватися не лише представників виборчих комісій чи комісій з референдуму, адже обов'язковість їх виконання означає необхідність їх врахування усіма без виключення особами під час вирішення питання щодо застосування законодавства про вибори і референдум, яке охоплюється відповідним роз'ясненням та/або рекомендацією.

Таким чином ухвалене ЦВК роз’яснення визнане відповідним закону і легітимним.

Нагадаємо, від 31 грудня 2018 року в Україні офіційно стартувала президентська виборча кампанія. Кандидати у президенти могли подавати документи на розгляд до Центральної виборчої комісії. Процедура реєстрації завершилась 3 лютого. Самі вибори призначені на 31 березня 2019 року. 

Про кандидатів, яких зареєструвала ЦВК та які візьмуть участь у виборах, читайте за посиланням.

Раніше міський голова Львова Андрій Садовий оголосив, що знімає свою кандидатуру на виборах на користь лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка.

Згодом про готовність зняти свою кандидатуру на користь Гриценка заявив ще один кандидат у президенти - Дмитро Гнап.

Повʼязані теми:

Наступна публікація